Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

„W świecie baśni Andersena” - spotkanie z przedszkolakami w Filii nr 1 MBP

utworzono .

02.04.2019 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, w dniu urodzin J. Ch. Andersena, Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odwiedziła grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku. Dzieci poznały sylwetkę pisarza, odgadywały tytuły baśni na podstawie usłyszanych fragmentów, wykonywały do nich piękne ilustracje. 

Spotkanie dzieci w Filii nr 4 z okazji pierwszego dnia wiosny

utworzono .

W czwartek 21 marca Filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odwiedziły dzieci z Oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Radomsku. Z okazji pierwszego dnia wiosny wykonaliśmy kolorową Panią Wiosnę. Aby uczcić Światowy Dzień Poezji dzieci wysłuchały wierszy: "Dzień wiosny", "Wiosenny czarodziej", "Wiosenny deszczyk", "O wiośnie".

Ferie zimowe - „Literackie łamigłówki” - Filia nr 1

utworzono .

22 lutego br. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku odbyły się kolejne zajęcia w ramach ferii zimowych. Były to zajęcia z cyklu "Literackie łamigłówki", na których dzieci rozwijały swoje zainteresowania czytelnicze i literackie poprzez krzyżówki, rebusy, baśniowe gry planszowe itp.