Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 z wizytą w Filii nr 2

utworzono .

Dzisiaj czyli 1 marca br. z niespodziewaną i bardzo miłą wizytą do Filii nr 2 przyszły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku.

Grupy KOTKI i MAKI postanowiły obejrzeć wystawę swoich prac plastycznych. Ekspozycja pt. „Baśnie, bajki, bajeczki" cieszy się dużą popularnością wśród czytelników. Przedszkolaki wraz z Panią wyszukiwały swoich prac. Potem odbyły mały spacer po bibliotece. Maluchy były zdziwione ilością książek. Obiecały wrócić z nowymi pracami.

.

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

utworzono .

W piątek 23 lutego 2024 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Rozmawiałyśmy na temat książki Barbary Gawryluk pt. "Klinika zdrowego chomika. Pudełko pełne kotów".

Na początku uczestniczki spotkania przypomniały sobie losy bohaterów książki, np. papugi Poli, słonia Kacpra czy kotka Jodie i pieska Fąfela.  Wspomniane zwierzątka spotkały różne schorzenia, niespodziewane wypadki, z którymi musieli poradzić sobie właściciele oraz weterynarz Wojtek.

Rozmowa uświadomiła dziewczynkom, że posiadanie zwierzątka w domu wiąże się z wielką odpowiedzialnością , a praca weterynarza bywa chwilami ciężka ale i bardzo satysfakcjonująca.

W drugiej części spotkania klubowiczki przeniosły się do prowizorycznego"studia radiowego", w którym miały za zadanie w dwuosobowych grupach stworzyć własną audycję radiową wzorowaną na programie "Klinika zdrowego chomika",  znanym  z omawianej książki. Po zapoznaniu się z zasadami przygotowania dobrej audycji radiowej i przećwiczeniu dykcji przystąpiły do przeprowadzenia wywiadu na  temat opieki nad swoimi zwierzakami. Okazało się, że nasze klubowiczki świetnie sprawdziły się w roli redaktorki radiowej oraz udzielającej wywiadu. Dziewczynki ponadto  są wielkimi miłośniczkami zwierząt i mają ogromne serce dla swoich pupili.

 

Lekcja biblioteczna dla uczniów ZSE-E w Radomsku

utworzono .

Dzisiaj (23 lutego br.) w Wypożyczalni dla dorosłych odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów ZSE-E w Radomsku, mająca na celu rozwijanie kompetencji związanych z uczeniem się, zdobywaniem i wykorzystywaniem informacji. Wierzymy, że aktywny udział uczniów wpłynie pozytywnie na ich rozwój i przyczyni się do wyrobienia nawyku korzystania z biblioteki.

 

 

„BAJKI - POMAGAJKI" - Filia nr 2

utworzono .

Spotkania z najmłodszymi czytelnikami są zawsze bardzo inspirujące, zwłaszcza, gdy temat jest ciekawy. Tym razem dzieci z Przedszkola Specjalnego rozmawiały o lęku przed odrzuceniem z powodu pojawienia się nowego członka rodziny. Na przykładzie Kocicy Złośnicy i jej małego braciszka Kocurka Pazyrka mogły przekonać się jak ważna jest rozmowa i wzajemna akceptacja. Tradycyjnie już, na zakończenie przeszkolaki wykonały naklejanki z papieru przedstawiające kotki.

.

 

e8ae5d36 08eb 4e00 83bc b6bfb4233f18

„Wlazł kotek na płotek" - Filia nr 4

utworzono .

21 lutego w Filii nr 4 "Wlazł kotek na płotek"🐈

Uczniowie z klas 7c/8c zet oraz 4b/6b/8d zet z SOSW uczcili w Filii nr 4 Światowy Dzień Kota. Dzieci wysłuchały kocich wierszy "Wlazł kotek na płotek", "Sprawka kota" oraz "Czarny kot mi przebiegł drogę, czyli PS". Wykonały piękne kotki na płotkach. Teraz już wszyscy wiedzą, że gdy czarny kot przebiegnie drogę, to nie przynosi pecha, że to radość, że uciecha 🐈‍⬛😀🐱

.

 

 5d89ea93 d216 4b41 a3c5 006

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 1

utworzono .

„Kochać to woleć od innych, przedkładać ponad innych. To uczucie nie ma nic wspólnego z wiedzą, to coś w rodzaju zaślepienia" - E.-E. Schmitt

W walentynkowym nastroju odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 1. W taki nastrój wprowadził klubowiczów Eric-Emmanuel Schmitt - autor książki "Tektonika uczuć" - dramatu, pełnego ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów. Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą? Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski.

Bo miłość to nieustająca gra...

.

6e976853 2da4 4a6d 8d61 3859c2b92973