Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

"Rysuj z mistrzem" - warsztaty karykatury

utworzono .

„Rysuj z mistrzem” - warsztaty karykatury i rysunku satyrycznego prowadzone przez Dariusza Pietrzaka – rysownika, karykaturzystę, twórcę filmów animowanych.

Album Fotograficzny

utworzono .

Album fotograficzny to pierwsze takie wydawnictwo, które zrealizowało Miasto Radomsko. Album fotograficzny pokazuje rozwój miasta, przedstawia współczesnych radomszczan oraz nawiązuje do wielowiekowej historii Radomska. To efekt współpracy Wydziału Informacji i Promocji, który był inicjatorem wydania albumu oraz Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, które przyjęło zaproszenie do współpracy.
Do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w cenie 26 zł. Zapraszamy!

 

Dyskusyjny Klub Książki - Filia Nr 1 - spotkanie trzecie

utworzono .

W dniu 22.06.2018 r. odbyło się trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowiczki tym razem dyskutowały na temat książki Majgull Axelsson „Dom Augusty”. Następne spotkanie zaplanowane jest na 24.08.2018 r. a członkowie klubu zmierzą się wtedy z porównaniem książki Nicka Hornby „Długa droga w dół” z jej adaptacją filmową. Zapraszamy

NOC BIBLIOTEK – IV wydanie ogólnopolskiej akcji ph.:"RzeczpospoCzyta"

utworzono .

Spotkanie z Małgorzatą Berwid Ciotką Książkulą – dziennikarką, autorką tekstów piosenek dla dzieci, opowiadań i scenariuszy mini-teatralnych.

 

 

Uroczyste rozstrzygnięcie XV edycji konkursu "Najaktywniejszy czytelnik".

 

Koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu: 

 

Adam Tkaczyk - śpiew, gitara

Mikołaj Wielecki - instrumenty perkusyjne   

"Czytanie na kolanie. Bajki logopedyczne dla dzieci 5-7 letnich"

utworzono .

W dniu 7 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej zakończono projekt Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku pod nazwą "Czytanie na kolanie. Bajki logopedyczne dla dzieci 5-7 letnich". Projekt realizowany był przez pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej logopedę panią Anetę Pawlak.