Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Powiatowy konkurs oraz „SZKLANE PTAKI" - spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską

utworzono .

Dyrekcja i Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku oraz Miejska Biblioteka Publiczna Radomsko zapraszają na X edycję Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Artystycznego im. K.K.Baczyńskiego "Bo przecież trzeba znów pokochać".
Konkurs odbędzie się 15 grudnia 2023 r. o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.
Konkurs przeznaczony jest dla 🗣 uzdolnionych recytatorsko, 👩‍🎤 wokalnie oraz 👨‍🎨 plastycznie uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu radomszczańskiego.
Jego celem jest popularyzacja poezji i sylwetki K. K. Baczyńskiego, który może być 👍 autorytetem dla współczesnej młodzieży. Ma również pielęgnować artystyczne uzdolnienia uczniów, rozwijać w nich twórczy entuzjazm, przygotowywać ich do aktywnego uczestnictwa w kulturze 😉
Podczas trwania konkursu o godz. 11.00, 15 grudnia 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską oraz promocja 📖 książki autorki "Szklane ptaki" - opowieść o miłościach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Katarzyny Zyskowskiej

.

410916622 761863035968221 2197773278704158251 n 

 .

.

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE KATARZYNA ZYSKOWSKA SZKLANE PTAKI

.

 

.

Spotkanie autorskie z Iwoną Herbuś

utworzono .

 

 

Spotkanie autorskie Iwona Herbuś

.

Inny świat. Kim jestem” i ,,Inny świat. Powrót” to książki z gatunku fantastyki.

Zawierają silny wątek sensacyjny i psychologiczny, co czyni je wyjątkowo interesującymi i oryginalnymi pozycjami literackimi. Wyraziste postacie i bardzo ciekawa fabuła pozwalają czytelniczkom i czytelnikom na przeżycie niezapomnianej przygody i przeniesienie się do świata, z którego nie chcą wracać. Ogromnym autem obu powieści jest też to, że prócz wielu tajemnic i zwrotów akcji, mają bardzo ważne przesłanie oraz pokazują mądrość i siłę kobiet.  

.