Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Galeria "Piątka"

utworzono .

      A gdyby tak natknąć się na sztukę w miejscu nieoczywistym? Nie planując, nie wpisując w kalendarz? Nie przygotowując się do wieczornego wernisażu? Tylko zachwycić się tu i teraz? Znaleźć 10 minut? W drodze na zakupy, do urzędu, na spotkanie? Dzisiaj rusza w Radomsku Galeria Piątka. Tyle czasem stoimy przed zamkniętym przejazdem kolejowym, czekając na zielone czy w ulicznym korku. Albo w kolejce do lekarza, do kasy w markecie, w urzędzie, kiedy trzeba załatwić jakąś sprawę. Kilkanaście minut każdego dnia, które ucieka bezpowrotnie. W nerwach, w napięciu. I po co? A może inaczej? Przechodzisz obok właśnie tu i teraz, i jeśli tylko jest otwarte, możesz poznać pracę artysty. W spokoju, zapominając na chwilę o tu i teraz. Od dzisiaj działa w naszym mieście Galeria Piątka. Nie ma jednego adresu. Ma ich pięć. Bo właśnie w pięciu miejscach przez miesiąc można będzie oglądać wystawiane prace. W ciągu roku zaprezentuje się dwanaścioro artystów. Będą to przede wszystkim radomszczanie, albo ludzie związani z Radomskiem, ale nie tylko. Organizatorzy galerii Piątka zapowiadają niespodzianki. Gdzie? Prace będą eksponowane w Restauracji Las, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Regionalnym, Miejskim Domu Kultury oraz w redakcji Gazety Radomszczańskiej. Zapraszamy serdecznie. Zachęcamy do odwiedzin przy okazji innych spraw, jak i specjalnie po to, żeby się zachwycać. I porozmawiać, bo zawsze chętnie rozmawiamy. Także o sztuce. A na początek w naszej redakcji, muzeum, bibliotece, MDK i Lesie grafiki Agnieszki Półroli.

    Agnieszka Półrola urodziła się w Radomsku 27 kwietnia 1967 r. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, filię w Katowicach. W 2004 r. otrzymała stopień doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w dyscyplinie artystycznej: grafika. W 2008 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego. Obecnie pracuje w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na stanowisku profesora nadzwyczajnego UJD. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą (Belgia, Czechy, Niemcy, Słowacja, Węgry, USA).

 

Żródło: GR                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

IMG 20190905 164734