Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest uatrakcyjnienie oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism oraz multimediów.
Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku
w 2020 roku w Programie Biblioteki Narodowej Priorytet 1 pozyskała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w wysokości 10 000,00 zł. Realizując założenia, zakupiliśmy 480 materiałów bibliotecznych, w tym 375 książek tradycyjnych oraz 105 audiobooków.

Zakup nowości wydawniczych

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku w roku 2019 otrzymała 30 000,00 zł na zakup nowości wydawniczych.

Celem "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Program ten umożliwia budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. Operatorem Priorytetu "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" jest Biblioteka Narodowa.

Informacja 2018

Z radością informujemy czytelników, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku pozyskała środki finansowe na zakup książek z Programu Biblioteki Narodowej w kwocie 54.000 zł. Realizując założenia programowe ”Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" planujemy zakupić ponad 2.600 nowych książek.

Informacja 2016

Z radością informujemy czytelników, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku pozyskała środki finansowe na zakup książek z Programu Biblioteki Narodowej w kwocie 54.018 zł. Realizując założenia programowe ”Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" planujemy zakupić ponad 2.890 nowych książek.

Clipboard01

Z radością informujemy czytelników, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku pozyskała środki finansowe na zakup książek z Programu Biblioteki Narodowej w kwocie 53.400 zł. Realizując założenia programowe ”Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" planujemy zakupić ponad 2.600 nowych książek.

Clipboard01

Z przyjemnością informujemy czytelników, że w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pozyskaliśmy środki finansowe na zakup książek. Z Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” w Priorytecie 1 otrzymaliśmy:

2014 r. - 43000 zł (Priorytet 1) i 21612 zł (Priorytet 2)

2015 r. - 53400 zł (Priorytet 1)

2016 r. - 54018 zł (Priorytet 1)

2017 r. - 53800 zł (Priorytet 1)

2018 r. - 54000 zł (Priorytet 1)

2019 r - 30000 zł (Priorytet 1)

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek przeznaczamy na zakupy dla nas i naszych filii.

Dodatkowo w 2014 roku w Priorytecie 2 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych”, wzbogaciliśmy zbiory czterech bibliotek w radomszczańskich szkołach: ZSG nr 3 w Radomsku, ZSG nr 4 w Radomsku, ZSG nr 7 w Radomsku oraz PSP nr 5 w Radomsku.

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

logo

Dnia 27 listopada 2014 r. wszystkie książki zakupione w ramach Programu Biblioteki Narodowej trafiły do bibliotek szkolnych.

Fotogaleria z realizacji Projektu

PSP nr 5

Głośne czytanie książek ph. "Franklin przyjacielem dzieci"

Spotkanie z Renatą Piątkowską ph.  Na wszystko jest sposób