Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

utworzono .

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest uatrakcyjnienie oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, czasopism oraz multimediów.
Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku
w 2020 roku w Programie Biblioteki Narodowej Priorytet 1 pozyskała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w wysokości 10 000,00 zł. Realizując założenia, zakupiliśmy 480 materiałów bibliotecznych, w tym 375 książek tradycyjnych oraz 105 audiobooków.

 

 

Clipboard01

Zakup nowości wydawniczych

utworzono .

Z przyjemnością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku w roku 2019 otrzymała 30 000,00 zł na zakup nowości wydawniczych.

Celem "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Program ten umożliwia budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych. Operatorem Priorytetu "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych" jest Biblioteka Narodowa.

 

Clipboard01

Informacja 2018

utworzono .

Z radością informujemy czytelników, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku pozyskała środki finansowe na zakup książek z Programu Biblioteki Narodowej w kwocie 54.000 zł. Realizując założenia programowe ”Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" planujemy zakupić ponad 2.600 nowych książek.

Clipboard01

Informacja 2016

utworzono .

Z radością informujemy czytelników, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku pozyskała środki finansowe na zakup książek z Programu Biblioteki Narodowej w kwocie 54.018 zł. Realizując założenia programowe ”Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" planujemy zakupić ponad 2.890 nowych książek.

Clipboard01

Informacja

utworzono .

Z radością informujemy czytelników, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku pozyskała środki finansowe na zakup książek z Programu Biblioteki Narodowej w kwocie 53.400 zł. Realizując założenia programowe ”Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" planujemy zakupić ponad 2.600 nowych książek.

Clipboard01

Więcej artykułów…