O Nas

old-books

O Nas

Początki organizowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku przypadają na wiosnę 1945 roku. Organizowaniem zajęły się: Jadwiga Ekielska i Maria Kałkowa. Zaczątkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej, podobnie jak Powiatowej Biblioteki Publicznej były książki darowane przez mieszkańców. Były to księgozbiory skromne ilościowo i tematycznie.

Usługi biblioteczne

Świadczymy następujące usługi dla czytelników:

• udostępniamy zbiory biblioteczne własne, na miejscu w czytelniach oraz wypożyczamy na zewnątrz,
  • prowadzimy obsługę informacyjną czytelników w zakresie informacji bibliotecznej, rzeczowej i bibliograficznej,
  • udostępniamy bazy komputerowe i na CD-romach m.in. Przewodnik bibliograficzny, Bibliografię zawartości czasopism, Lex-Omega, Komentarze,
  • wykonujemy wydruki oraz kopie na nośnikach elektronicznych danych z baz komputerowych i Internetu,
  • prowadzimy punkt informacji o Unii Europejskiej,
  • sprowadzamy książki z innych bibliotek drogą wypożyczeń międzybibliotecznych,
  • umożliwiamy korzystanie z zasobów internetu w Punkcie Informatycznym,
  • świadczymy usługi reprograficzne ze zbiorów własnych i powierzonych,
  • udostępniamy kasety video zawierające filmy edukacyjne, bajki dla dzieci oraz ekranizacje utworów literackich (lektury szkolne),
  • wypożyczamy książki mówione - kasety magnetofonowe zawierające nagrania utworów literackich dla dorosłych i dla dzieci,
  • organizujemy szkolenia, praktyki dla studentów, lekcje biblioteczne,
  • prowadzimy działalność kulturalno-oświatową (wystawy, spotkania, konkursy, wykłady - imprezy okolicznościowe itp.).

Cennik:

• Wydruk A4 (czarno – biały) za stronę – 0,50 zł
  • Wydruk A4 (kolor) za stronę – 2 zł
  • Wydruk z bazy LEX – 0,50 zł
  • Skanowanie A4 za przelot – 1 zł
  • Nagrywanie płyty CD-ROM (za sesję) – 7,50 zł
  • Wykonanie kserokopii formatu A4 – 0,20 zł
  • Wykonanie kserokopii formatu A4 podwójnej – 0,40 zł
  • Wykonanie kserokopii formatu A3 – 0,40 zł
  • Wykonanie kserokopii formatu A3 podwójnej – 0,80 zł

Umożliwiamy korzystanie z zasobów Internetu w Punkcie Informatycznym. Obecnie w ramach programu "Orange dla bibliotek" użytkownikom MBP (za okazaniem karty bibliotecznej) przysługuje darmowy dostęp do zasobów Internetu.

Świadczymy usługi reprograficzne ze zbiorów własnych i powierzonych (odpłatnie).

Uwaga: przy zwiększonym stopniu trudności ksero-kopiowania zastrzega się prawo do indywidualnego uzgodnienia ceny za jedną kopię.