Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Puls Literatury 2016

utworzono .

Clipboard01

Pulsowanie czas zacząć

Tradycyjnie już zawiadamiamy, że w tym roku cała rzecz będzie miała swój początek w naszej bibliotece we czwartek 1 grudnia 2016 r. Wówczas to X Festiwal Puls Literatury „W Dialogu” przyjmie kurs wyznaczony przygotowaną ze zbiorów naszej książnicy wystawą książek dla dzieci i młodzieży:

Fantasy to podróż …”

A wieczorową porą, o godzinie 18.00 rozpoczniemy dorosłą część festiwalu, który nomen omen wszedł już w krwioobieg artystycznego i społecznego życia.

Na początek, wraz z Domem Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, proponujemy uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej, urodzonej w Radomsku polskiej pisarki fantasy historycznej. A po wręczeniu nagród laureatom… na własnej skórze poczujemy

DOTYK PÓŁNOCY”

Wszystko za sprawą spotkania autorskiego, które poprowadzi Mateusz Poradecki - jeden z jurorów konkursu. Jego i naszym gościem będzie Adelina Tulińska, autorka książki, która zrodziła się ze snu i wyobraźni, wspieranych literackim i graficznym talentem. Bo projekt okładki, elementy graficzne wewnątrz książki oraz wszystkie materiały promocyjne są jej autorstwa.

Finał wybrzmi fuzją muzycznych gatunków, których teoretycznie nie udaje połączyć. Specjalnie dla nas: pop, rock, muzykę elektroniczną, poezję śpiewaną …. wydobędzie ze swego instrumentarium zespół

MORTAS encore

Wykonują własne kompozycje, ale bardzo chętnie sięgają również po utwory Jaromira Nohavicy. Łączą również muzyką m.in. poezje Tuwima, Baczyńskiego i Bursy.

Z      A     P      R     A     S      Z      A     M    Y

 

Protokół z obrad Jury

VI Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy

im. Krystyny Kwiatkowskiej

Radomsko 2016

(edycja regionalna X Festiwalu Puls Literatury)

 

KIERUNEK KULTURA — SZEKSPIR

utworzono .

szekspir

 

Rok 2016 jest Światowym Rokiem Szekspira. W wielu miejscach na świecie i w Polsce już odbyły się imprezy uświetniające 400. rocznicę śmierci wielkiego dramaturga. Nauczyciele II LO we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomsku opracowali z tej okazji projekt Kierunek Kultura  Szekspir. Teraz i my, mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego, mamy sposobność w dniach 17-25 października dołączyć do międzynarodowej społeczności, świętującej to ważne wydarzenie kulturalne. Zapraszamy do udziału w wykładach w MBP, a także do udziału w konkursie recytatorskimSzekspir  monologi i sceny dramatyczne (uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) oraz w turnieju literackimIgraszki z Szekspirem (uczniowie gimnazjów). Szczegóły znajdziecie w regulaminach:
1. Regulamin konkursu „Szekspir — monologi i sceny dramatyczne,
2. Regulamin turnieju „Igraszki z Szekspirem
Pełny wybór tekstów do konkursu recytatorskiego jest dostępny w bibliotece szkolnej II LO w Radomsku.
Jeżeli podacie swój adres e-mail, prześlemy je również pocztą elektroniczną.
Serdecznie zapraszamy do udziału w radomszczańskich Obchodach Szekspirowskich.
Następna taka okazja dopiero za sto lat!

 

Przesłuchania do konkursu recytatorskiego Szekspir - monologi i sceny dramatyczne dla uczniów 

szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w kategorii język polski, język angielski odbędą się w dniu

18 października br. (wtorek) o godz. 9:00

w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, przy ul. Narutowicza 4.

 

szekspir poprawiony mini

"Życie i twórczość Williama Szekspira" - wykład Anny Staneckiej z UJK w Kielcach

 

przesłuchania konkursowe

 

"William Szekspir i dramat elżbietański" - wykład Katarzyny Szmigiero z UJK w Kielcach

 

Wręczenie nagród laureatom

 

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI KONKURSOWEJ

turnieju literackiego Igraszki z Szekspirem