Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki "Cena miłości Ojczyzny"

utworzono .

Prezydent Miasta Radomska i Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku serdecznie zapraszają na uroczyste podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki " Cena miłości Ojczyzny ", które odbędzie się w dniu 13.12.2022 o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki, przy ulicy Narutowicza 4.

Podsumowaniu konkursu towarzyszyć będzie program słowno-muzyczny w wykonaniu Bardów Solidarności oraz promocja publikacji z nagrodzonymi wierszami.

 

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Cena miłości ojczyzny

 


Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom


 

318304762 1185160005771904 352003394211287952 n

 

Promocja pokonkursowej publikacji

 

 

Pliki do pobrania:


Program słowno-muzyczny Bardowie Solidarności

 

 


Pokonkursowa publikacja z nagrodzonymi wierszami

 

Oddajemy Państwu plon tegorocznych zmagań ze słowem, z nadzieją że poruszy on wszystkich jego odbiorców. Prezentujemy publikację z nagrodzonymi wierszami, która będzie źródłem popularyzowania postaci błogosławionego męczennika ks. Jerzego Popiełuszki, który żył i zmarł wierny hasłu " Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj ".

 

Pliki do pobrania: