• abana
  • abana
  • abana
  • abana
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku

    Początki organizowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku przypadają na wiosnę 1945 roku. Organizowaniem zajęły się: Jadwiga Ekielska i Maria Kałkowa.
  • Historia MBP

    Zaczątkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej, podobnie jak Powiatowej Biblioteki Publicznej były książki darowane przez mieszkańców. Były to księgozbiory skromne ilościowo i tematycznie.
  • Obecnie...

    Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny. Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.
  • Internet.

    Umożliwiamy korzystanie z zasobów Internetu w Punkcie Informatycznym. Obecnie w ramach programu "Orange dla bibliotek" użytkownikom MBP (za okazaniem karty bibliotecznej) przysługuje darmowy dostęp do zasobów Internetu.

MAJÓWKA W BIBLIOTECE - XII EDYCJA

utworzono .

 

Majówka w bibliotece XII edycja

 


Łatwo ten zgadnie, kto książki dopadnie

.

Każda chwila ma swój smak

.

Ze zdrowiem Ci do twarzy

.

Zagubiony czas

.

Animako

XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8-15 maja 2024

utworzono .

 

Plakat Tydzień Bibliotek MBP


Spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem


„Motylki" i „Pszczółki" poznają bibliotekę - przedszkolaki w Filii nr 1

Pierwsza wizyta w bibliotece to bardzo ważna sprawa dla małych czytelników, wkraczających w piękny i ciekawy świat książek.

Taki właśnie moment nastąpił 9 maja dla Pszczółek i Motylków z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku, a to za sprawą spotkania w Filii nr 1. Dzieci w skupieniu wysłuchały ważnych informacji o bibliotece i książkach. Poznały różne wydania książek dla dzieci i wykazały się wspaniałą znajomością bajek, gdyż pięknie odpowiadały na wcześniej przygotowane dla nich zagadki. Na koniec wysłuchały jednej z przygód królika Rafcia "Poszukiwany! Złodziej książek". Spotkanie sprawiło maluchom dużo radości i uśmiechu.


Spotkanie autorskie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą

polonistką, superpedagożką, autorką książek obyczajowych, min.: "Naszyjnika z Madrytu", nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta, "Piątej z kwartetu", "Wytwórni Wód Gazowanych", "Odysejki", "Niedokończona opowieść Pepe".

.

 


„My lubimy tutaj być" - SOSW w Filii nr 4

8 maja z okazji Tygodnia Bibliotek Filię nr 4 odwiedzili uczniowie klas 7c/8c zet oraz 4d/6b/8d zet z SOSW w Radomsku. Dzieci wysłuchały bajki do tulenia " Niesamowita książka ". Ułożyły hasło Tygodnia Bibliotek z rozsypanki literowej. Stworzyły kolorową gąsienicę ze swoimi imionami. A na zakończenie zajęć wcieliły się w rolę bibliotekarki i wypożyczyły książki swoim paniom. Kto wie, może ktoś z nich wybierze w przyszłości ten wspaniały zawód.

 .


„NA CO KOMU BIBLIOTEKA -  Filia nr 2

Takie pytanie padło w środę, 8 maja na spotkaniu z uczniami klasy Vi B, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Filii nr 2. Odpowiedzi były różne, ale zdecydowanie stwierdzały potrzebę istnienia takiego miejsca. Wnioski : książki pobudzają wyobraźnię, poszerzają wiedzę o ludziach i świecie, wzbogacają słownictwo. Są doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu. Młodzież dowiedziala się, że biblioteka również idzie z duchem czasu. Oferuje, nie tylko tradycyjne wypożyczenia książek drukowanych, ale książki na CD czy możliwości dostępu do platform czytelniczych.

A wtem Trzeci Maj zabłysnął ... - wystawa książek ze zbiorów biblioteki

utworzono .

Święto Narodowe Trzeciego Maja zostało ustanowione po raz pierwszy w 1919 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Święto to miało upamiętnić uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, która była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną w formie nowoczesnej czyli w sposób jasny, zwięzły i uporządkowany, z użyciem nowoczesnego języka prawnego.

Po II wojnie światowej, w okresie PRL, Święto Narodowe Trzeciego Maja zostało zniesione. Przywrócono je dopiero w 1990 roku, po upadku komunizmu w Polsce.

.

439604769 1142984046885618 2719138597439756364 n

.

Wystawa dostępna w Czytelni dla dorosłych (I piętro) w godzinach pracy biblioteki.

BAJKI POMAGAJKI - Filia nr 2

utworzono .

W Filii nr 2, 24 kwietnia odbyły się zajęcia dla dzieci z Przedszkola Specjalnego z cyklu BAJKI POMAGAJKI. Przedszkolaki zapoznały się tym razem z bajką terapeutyczną pt. "O chłopcu, który bał się owadów ". Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że boimy się owadów. Dzięki radom pszczelarza, bohatera opowiadania, dowiedzieliśmy się jak postępować, żeby się nie bać. Przekonane tym dzieciaki bez strachu wykonały piękne kolorowanki pszczółek

.