"Bombka" w górę Święty Mikołaju

„Bombka” w górę Święty Mikołaju

Oho, ho, znowu będzie się działo. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, wspólnie z Towarzystwem Fotograficznym im. E. Osterloffa we czwartek 6 grudnia, o godz. 17.00 zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej zainspirowanej bombkowym tematem oraz głośne czytanie dla dzieci. Jednak wprowadzenie do „Bombowych Mikołajek” nastąpi kilka godzin wcześniej.
  Bo nawet gdy za oknami i w kalendarzu wciąż bardziej jesień, to w pierwszych dniach grudnia, niezależnie od śniegu, dzieci nie przypadkiem wypatrują sań zaprzęgniętych w renifery. To swoisty fenomen, że w czasach internetowej „bliskości” i esemesowych życzeń, na adres Świętego Mikołaja wciąż przychodzą tysiące listów. Dlatego i on nie zawodzi i o dzieciach nigdy nie zapomina. A w swoich tegorocznych podróżach ma oczywiście w planach także Radomsko.
  Na spotkanie ze Świętym Mikołajem i Marcinem Pałaszem zaprasza w ten mikołajkowy dzień MBP o godzinie 9.30. Autor wielu lubianych przez dzieci książek, m. in. „Historii Złotego Promyczka”, „Hecy nie z tej ziemi czy „Sposobu na Elfa”, mówi, że pisanie to najpiękniejsza przygoda jaka go w życiu spotyka i ciągle trwa. Wyraźnie dostrzega i podkreśla, że słowa niosą uśmiech. I ten dziecięcy uśmiech, to nie jedyna rzecz, która łączy go ze Świętym Mikołajem.