Projekt - "PARA BUCH! KSIĄŻKA W RUCH!"

para buch plakat

Eksperymenty - laboratorium małego chemika”, to pierwsze zajęcia w ramach projektu PARA BUCH! KSIĄŻKA W RUCH!, które odbyły się 24 stycznia br. w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, a wzięły w nim udział dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku. Przedszkolaki poznały wolontariuszkę panią Anetę, która pomogła im zrozumieć niektóre zagadnienia ze świata fizyki i chemii . W naszym laboratorium wykonaliśmy kilka spektakularnych doświadczeń chemicznych między innymi: "Bąbelkowe gadżety", "Zaczarowany deszcz", "Tęcza na mleku", „Wędrująca woda” oraz jak nadmuchać balon bez wysiłku.. Przeprowadzone doświadczenia wzbudziły zainteresowanie i ciekawość dzieci, a efekty końcowe były miłym zaskoczeniem. Na zajęciach, oczywiście nie mogło zabraknąć książek popularnonaukowych związanych z tematem, w których dzieci odszukiwały wykonywane przez siebie eksperymenty.

O PROJEKCIE

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku znalazła się wśród 100 bibliotek z pięciu województw, które biorą udział w projekcie „Para-buch! Książka w ruch!”. Jest to projekt łączący w sobie promocję książki popularnonaukowej, rozbudzanie wśród młodszych dzieci (w wieku 3-10 lat) ciekawości świata, rozwój umiejętności językowych i kształtowanie nawyku czytania. W ramach projektu będziemy organizować spotkania z literaturą popularnonaukową dla dzieci w wieku 3-10 lat. Prowadzone zajęcia będą obejmowały głośne czytanie książek popularnonaukowych oraz działania popularyzujące książki i wiedzę w zakresie dziedzin STEM (matematyki, technologii czy nauk przyrodniczych). Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2020 roku we wszystkich placówkach Biblioteki. Edycję pilotażową projektu „Para-buch! Książka w ruch!” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z niemiecką fundacją Deutsche Telekom Stiftung.