Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

grudzień 2017 w bibliotece

utworzono .

4:grud

Godz. 10.00 - "Wesoła choinka” - impreza czytelnicza.

W programie :

* „Czyja piękniejsza choinka?" - konkurs strojenia choinki,

* „Grinch – świąt nie będzie” - inscenizacja bajki w wykonaniu przedszkolaków z PP Nr 6,

* spotkanie ze świętym Mikołajem.

Organizatorzy

Miasto Radomsko

Miejska Biblioteka Publiczna

Publiczne Przedszkole Nr 6

w Radomsku

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami… Grudzień to miesiąc spotkań ze Świętym Mikołajem… Nie inaczej będzie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku…

 

6:grud

Godz. 08.30 - "Na tropie właściwego słowa” - spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke autorem książek dla dzieci.  

MIKOŁAJKOWE POSZUKIWANIA

„Na tropie właściwego słowa” - tak brzmi tytuł spotkania autorskiego Grzegorza Kasdepke, które odbędzie się 6 grudnia 2017 r. o godz. 8.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Nasz Gość jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci i młodzieży, dziennikarzem i autorem scenariuszy. Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci "Świerszczyk". 

Kasdepke to twórca niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Dzieci znają go przede wszystkim jako autora serii opowiadań o detektywie Pozytywce. 

 

7:grud


Godz. 15:00 - Czytanie na kolanie. Bajki logopedyczne dla dzieci 5-7 letnich”.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną zapraszają na bezpłatne zajęcia „Czytanie na kolanie. Bajki logopedyczne dla dzieci 5-7 letnich”  prowadzone przez nauczyciela logopedę Panią Anetę Pawlak.

Podczas zajęć zadbamy o rozwój pamięci i umiejętności komunikacyjnych, sprawność manualną, pobudzimy wyobraźnię, usprawnimy aparat mowy, wzmocnimy koncentrację i spostrzegawczość dzieci.

Kolejne spotkanie będzie miało miejsce 7 grudnia 2017 r. w godz. 15.00 – 17.00 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

12:grud


Godz. 18:00 - Uroczyste podsumowanie X edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. bł. ks. Jerzego                   Popiełuszki „Cena miłości Ojczyzny”.

Ojczyzno ma,
Tyle razy we krwi skąpana
Ach, jak wielka dziś twoja rana
Ach, długo cierpienie twe trwa

(Pieśń śpiewana podczas Mszy św. za Ojczyznę, odprawianych przez ks. Jerzego Popiełuszkę)

Zbiór homilii ks. Jerzego Popiełuszki "Cena miłości Ojczyzny"

PODSUMOWANIE X EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO im. bł. ks. JERZEGO POPIEŁUSZKI

 Już 12 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku zaprasza na uroczyste podsumowanie X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Cena miłości Ojczyzny”.

W programie:

- wręczenie nagród laureatom,

- koncert BARDOWIE SOLIDARNOŚCI, Zbigniew Murawski i Adam Tkaczyk

Zgodnie z regulaminem celem konkursu jest oddanie hołdu błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce,  kształtowanie postaw moralnych wobec ojczyzny oraz promocja uzdolnionych twórców.

 

14:grud


Godz. 15:30 - "Popołudniowe czytanie” - akcja głośnego czytania.

POPOŁUDNIA Z KSIĄŻKĄ

Od zawsze wiadomo, że czytanie rozwija, wzmacnia więzi, buduje nasze wnętrze, uwrażliwia, zatem nic dziwnego, że Miejska Biblioteka Publiczna postanowiła w świat książek zaprosić dzieci i młodzież z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Radomsku.

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu „Popołudniowe czytanie”, które odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godz. 15.30 w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.