Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza...

Kalendarz nadchodzących wydarzeń:

4:list

Godz.9.00 - Przyjaciele planety Ziemia” -  warsztaty w ramach projektu „Czytam sobie w bibliotece”

9:list

Godz.10.00 - Regionalny Kwartalnik Literacki – Radomsko w czasie I wojny światowej w różnych tekstach kultury” – program przygotowany przez uczniów i nauczycieli ZSE w Radomsku. Wernisaż wystawy „Czerwonym Tramwajem do Przystanku Niepodległość” i prelekcja Piotra Wdowiaka.

Festiwal Puls Literatury.

10:list

Godz.10.00 - Spotkanie z autorem książek dla dzieci Jerzym Miosgą i ilustratorem Mariuszem Mrozem nt. "Tajemnica ginącego lasu".

10:list

Godz.10.00 - "Smok Wawelski" - głośne czytanie w języku angielskim.

10:list

Godz.11.30 - W „Biurze detektywistycznym Lassego i Mai” – spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Barbarą Gawryluk.

10:list

Godz.18.00 - Rozstrzygnięcie V edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej. Spotkanie z Witoldem Jabłońskim, autorem powieści fantasy  Ślepy demon. Sieciech. Koncert Jakuba Pawlaka - Sezon.

14:list

Godz.10.30 - Warsztaty maturalne nt.:”Jak pisać tekst argumentacyjny” - prowadzenie Dorota Nosowska – dziennikarka i redaktor ogólnopolskiego dwutygodnika edukacyjnego „COGITO”. Autorka i współautorka popularnych kompendiów maturalnych i słowników : Powtórka przed maturą. Język polski; Tydzień po tygodniu do matury. Język polski; Wiersze w pytaniach i odpowiedziach. Liceum; Słownik motywów literackich; Słownik scen literackich.

19:list

Godz.16.00 - spotkanie z Iwoną Kienzler, autorką książek dla dorosłych.

23:list

Godz.12.00 - Spotkanie autorskie z pisarzem Szczepanem Twardochem autorem książek dla dorosłych.

04:grudz

Godz.10.00 - Bajkowa Choinka.

11:grudz

Godz.18.00 - podsumowanie IX edycjji konkursu poetyckiego im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

12:grudz

Godz.10.30 - Warsztaty maturalne nt.:”Jak tworzyć interpretację wiersza” - prowadzenie Dorota Nosowska – dziennikarka i redaktor ogólnopolskiego dwutygodnika edukacyjnego „COGITO”. Autorka i współautorka popularnych kompendiów maturalnych i słowników : Powtórka przed maturą. Język polski; Tydzień po tygodniu do matury. Język polski; Wiersze w pytaniach i odpowiedziach. Liceum; Słownik motywów literackich; Słownik scen literackich.

17:grudz

Godz.16.00 - spotkanie z Wojciechem Góreckim - historykiem, dziennikarzem, podróżnikiem, autorem książek dla dorosłych.

18:grudz

Godz.18.00 - Wystawa plastyczna „Belfer.art.” – II edycja.