„Tańczą rycerze i damy" - warsztaty teatralne w Filii nr 1

"Tańczą rycerze i damy" - kolejny dzień warsztatów teatralnych w Filii nr 1

6 lutego, w Filii nr 1, przed warsztatami odbyły się zajęcia edukacyjne w oparciu o prezentację nt. Zasad bezpiecznego wypoczynku zimowego, przeprowadzone przez panią Annę Szablewską - przedstawiciela Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Radomsku. W czasie warsztatów natomiast rozbrzmiewała średniowieczna muzyka. Najpierw towarzyszyła filmom prezentującym taniec średniowieczny. Później zabrzmiała na żywo, grana na piszczałce i bębenku. Na koniec chętni uczestnicy prezentowali wymyślone przez siebie figury taneczne do średniowiecznej melodii. Główną część warsztatów stanowiło czytanie z podziałem na role przygotowywanego spektaklu. Nie zabrakło zabaw integracyjnych i pracy nad dykcją.

.

677a20e8 5fd3 4c33 bc02 ee7a4af66040