Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki - Filia nr 1

Dyskusyjny Klub Książki i ich działania z ostatniego tygodnia:

29 listopada 2023r. o godzinie 17.00 członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki przystąpili do dyktanda klubów województwa łódzkiego. To była już ósma edycja dyktanda, odbywającego się w całym województwie w jednym dniu i o jednej godzinie. Organizatorami wydarzenia są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Łodzi oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu. W tym roku tekst dyktanda nawiązywał do postaci Aleksandra Fredry z okazji przypadającej 230. rocznicy urodzin komediopisarza, patrona roku 2023. Jest to ciekawe przedsięwzięcie, które pozwala klubowiczów sprawdzić swoją wiedzę z zasad pisowni.

1 grudnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. W pierwszej części spotkania klubowicze dyskutowali o książce "Ludzie z wysp" Elizabeth Gilbert - wciągającej, iście szekspirowskiej opowieści o uczuciu, a zarazem o specyficznej wyspiarskiej społeczności. Po omówieniu książki klubowicze wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu autorskim z panią Iwoną Herbuś, autorką książek "Inny świat. Kim jestem" oraz "Inny świat. Powrót".

.

370063892 906142031235869 8737856371883869540 n