"Kolor w grafice" - wystawa fotografii Henryka Augustyniaka

378243916 972450637166395 8886745219636167952 n

Henryk Augustyniak artysta fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, członek Fundacji Pozytyw.

W latach 2014-2022 członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Od najmłodszych lat związany z malarstwem. Od 2014 roku zajął się fotografią, łącząc ze sobą dwie techniki. Efektem są projekcje fotografii przetworzonej, gdzie końcowym wynikiem są niejednokrotnie surrealistyczne obrazy zwykłej codzienności.

Na prezentowanej przez siebie fotografii widoczny jest brak przypadkowości, która powoduje harmonię w pozamykanych kadrach fotograficznych. Za swoje prace wielokrotnie wyróżniony na międzynarodowych forach fotograficznych.

.

dostępna na I piętrze biblioteki