Informacje

info-icon

Informacje

Wszystkie działy biblioteki są skomputeryzowane. Działalność merytoryczna odbywa się za pośrednictwem programu komputerowego „SOWA”.

Wakacje w bibliotece!

Najlepszy plan - Wakacje z książką

Taka to już przyjemna czerwcowa tradycja, że pod koniec miesiąca szkolne dzwonki ogłaszają wakacje. A lipiec i sierpień stają się czasem podróży i wypoczynku, odkrywania tajemnic i poznawania przyjaciół. Wszystko przyprawione szczyptą szaleństwa i odrobiną nudy, ale tylko wtedy, gdy przez chwilę mamy akurat na nią ochotę. Czasu w sam raz, nie za wiele. Dlatego warto mieć dobry plan, by nie zmarnować ni chwili.

My wiemy - to proste - najlepszy plan - wakacje z książką.

Mamy dla Was książki i książeczki, historie i albumy. Na każdą pogodę, stan ducha i porę dnia, a nawet … tysiąca i jednej nocy. Dostosowujemy nasz czas pracy do wakacyjnych potrzeb czytelników i z przyjemnością przyjmujemy wszystkich, którzy naszą biblioteczną rodzinę zdecydują się poszerzyć.

Można będzie skorzystać z podpowiedzi i w ramach akcji „Wypożycz z wystawy” sięgnąć po któryś z tytułów w ramach tematycznych ekspozycji:

• Maluchy to lubią, wakacyjne lektury najmłodszych”

• Zabierz do plecaka”

• Powstanie Warszawskie 1944”

• Dzień Wojska Polskiego”

• Gdański Sierpień”

Proponujemy również wyprzedaż dubletów i wzbogacenie prywatnych księgozbiorów na kiermaszu „Książka dla ciebie”.

Zapraszamy do wspólnego czytania w naszym ogrodzie, bibliotecznego surfingu i emocjonującej rywalizacji z wykorzystaniem gier planszowych, a nasze letnie przestrzenie wypełnią ciekawe wystawy fotograficzne.

Na wyjątkowe eskapady będziemy mogli wybrać się za sprawą naszych gości:

• Pani Iwona Czarkowska – z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania bajkopisarz, opisujący najprawdziwsze krainy pełne smoków, czarodziejek, krasnoludków i przygód małego Kuby, zna nawet tajemnice Gangu Porywaczy Skarpetek – podczas specjalnych warsztatów przekona każdego niedowiarka, że „I ty możesz zostać detektywem”, a rozwikłanie tajemnicy rozpoczniemy o godzinie 10.00 w poniedziałek 13 lipca.

• Pani Zofia Suska – dziennikarka i podróżniczka, autorka książki „Ameryka Południowa” i cyklu reportaży „Kartki z podróży do Azji Południowo-Wschodniej”,która odwiedziła ponad 150 krajów, kilkakrotnie objechała nasz ziemski glob, docierając na wszystkie kontynenty, z wyjątkiem zimnej nawet latem Antarktydy – zaproponuje nam „Kraje dalekie i bliskie”, a wyprawa rozpocznie się o godzinie 18.00 we środę 15 lipca.

A jak już mowa o podróżach, to nie zapomnieliśmy oczywiście o tej wyjątkowej podróży, łączącej dziecięce talenty oraz wyobraźnię i przywracających lato podczas jesiennej, pokonkursowej wystawy. Zatem wszem i wobec ogłaszamy:

XII edycję

Pocztówki z wakacji

VIII edycję

Mojego pierwszego przewodnika po Europie

Wszystkie terminy i wyzwania związane z konkursami zostały opisane

w regulaminowych załącznikach, które zawiera

najlepszy plan – wakacje z książką – serdecznie zapraszamy

PLAN DZIAŁAŃ MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RADOMSKU

W RAMACH AKCJI „LATO W MIEŚCIE 2015”