„Książki – niespodzianki”

Dzień Dziecka w MBP

Podobno dobrego nigdy zbyt wiele. Dlatego radosne chwile warto wydłużać i już we środę 29 maja można wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomsku rozpocząć tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka. W siedzibie Biblioteki przy ulicy Narutowicza 4 na godzinę 10.00 zaplanowano spotkanie z autorkami książek dla dzieci, Panią Agnieszką Marią Stefańską oraz Panią Renatą Zając. Temat poetycki i bajkowy, a jednocześnie świetnie przygotowujący do wiosennych i wakacyjnych dziecięcych wypraw, bo „Czy można lubić żuki lub podziwiać bąki czyli rymy o tych co zamieszkują łąki”.

Agnieszka Maria Stefańska jest pisarką i poetką, dziennikarką i nauczycielką. Niektórzy mówią, że jest też magikiem, gdyż połączyła ogień z wodą, a dokładniej matematykę z literaturą, co doskonale prezentuje prowadzony przez nią portal dla dzieci i rodziców zatytułowany „Profesor Zagadka”. Sama o sobie mówi, że „Życie jest nieustannym doświadczaniem cudów. Rzecz tylko w tym by nauczyć się je dostrzegać. Pisanie książki to dla mnie najlepsza okazja podzielenia się tymi cudami z innymi”.

Renata Zając w swoim pisarstwie często sięga do legend i ich bohaterów, przybliżając najmłodszym czytelnikom postacie i fakty stojące u źródeł ich powstania. Przepięknie np. opisała tak bliską małym i dużym dzieciom postać Świętego Mikołaja. Radomszczanom powinna natomiast być również szczególnie bliska książeczka o Świętej Jadwidze. Wraz z dwójką dziecięcych bohaterów wędrujemy przez życie i przygody Świętej, dzieciństwo, młodość i wreszcie dorosłe życie, gdy zostaje królową.

A od 29 maja do 8 czerwca, w godzinach pracy Oddziału dla dzieci, trzeba koniecznie zatrzymać się przy wystawie książek zatytułowanej „Książki – niespodzianki”.