Dyskusyjny Klub Książki - Filia Nr 1

W dniu 24.08.2018 r. w Filii nr 1 MBP odbyło się kolejne, już czwarte, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Klubowiczki tym razem rozmawiały na temat książki Nicka Hornby’ego „Długa droga w dół”, porównując ją jednocześnie do obejrzanej wcześniej adaptacji filmowej pt ”Nauka spadania”.

Na koniec spotkania, w związku ze 100-leciem niepodległości Polski, odczytano wiersz Adama Mickiewicza „Do Matki Polki” wybrany z „Listy 44 tekstów Antologii Niepodległości” zamieszczonej na Oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na każdym następnym spotkaniu odczytywane będą kolejne wybrane teksty z tej Listy.

Następne spotkanie zaplanowane jest na 28.09.2018 r. na godz. 16.00 a omawianą książką będzie „Wiatr od jezior” Katarzyny Enerlich. Zapraszamy