Puls Literatury 2016

Clipboard01

Pulsowanie czas zacząć

Tradycyjnie już zawiadamiamy, że w tym roku cała rzecz będzie miała swój początek w naszej bibliotece we czwartek 1 grudnia 2016 r. Wówczas to X Festiwal Puls Literatury „W Dialogu” przyjmie kurs wyznaczony przygotowaną ze zbiorów naszej książnicy wystawą książek dla dzieci i młodzieży:

Fantasy to podróż …”

A wieczorową porą, o godzinie 18.00 rozpoczniemy dorosłą część festiwalu, który nomen omen wszedł już w krwioobieg artystycznego i społecznego życia.

Na początek, wraz z Domem Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, proponujemy uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej, urodzonej w Radomsku polskiej pisarki fantasy historycznej. A po wręczeniu nagród laureatom… na własnej skórze poczujemy

DOTYK PÓŁNOCY”

Wszystko za sprawą spotkania autorskiego, które poprowadzi Mateusz Poradecki - jeden z jurorów konkursu. Jego i naszym gościem będzie Adelina Tulińska, autorka książki, która zrodziła się ze snu i wyobraźni, wspieranych literackim i graficznym talentem. Bo projekt okładki, elementy graficzne wewnątrz książki oraz wszystkie materiały promocyjne są jej autorstwa.

Finał wybrzmi fuzją muzycznych gatunków, których teoretycznie nie udaje połączyć. Specjalnie dla nas: pop, rock, muzykę elektroniczną, poezję śpiewaną …. wydobędzie ze swego instrumentarium zespół

MORTAS encore

Wykonują własne kompozycje, ale bardzo chętnie sięgają również po utwory Jaromira Nohavicy. Łączą również muzyką m.in. poezje Tuwima, Baczyńskiego i Bursy.

Z      A     P      R     A     S      Z      A     M    Y

Protokół z obrad Jury

VI Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy

im. Krystyny Kwiatkowskiej