Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Inauguracja roku akademickiego RUTW "Wiem więcej"

utworzono .

 

Skan 376 str

 

GAUDEAMUS IGITUR

Od wielu już wieków, sięgających czasów historycznych, gdy w murach krakowskiej Alma Mater, rozpoczynała kształcenie pierwsza polska uczelnia, słowa tej pieśni wybrzmiewają wyjątkowo głośno wraz z pierwszymi dniami października.

I dziwić się nie powinien nikt, gdy znów wspólnie radujemy się, że ta młodość daje wielką moc zamierzeniom Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”.

Dlatego rozpoczynając razem kolejny już czas studenckich peregrynacji, zapowiadamy dzisiaj z przyjemnością, że podczas jego trwania zaproszeń na wiele ważnych i ciekawych wydarzeń nie zabraknie.

Tym razem na początek RUTW proponuje temat niezwykle istotny. Na inaugurację roku akademickiego 2016/2017, która odbędzie się w dniu 3 października o godzinie 16.00 wykład na temat „System emerytalny, a konflikt międzypokoleniowy – ujęcie ekonomiczne” przygotował i poprowadzi prof. dr hab. Filip Chybalski.