Spisaliśmy się na medal!

Spisaliśmy się na medal

Tegoroczne wakacje pełne były sportowych emocji. Świętowano rekordy, medale i sukcesy. A że my też mamy swój – wcale nie mały – chętnie się wiadomością o nim podzielimy.

Otóż ponownie napisaliśmy wniosek o dofinansowanie zakupów do naszych zbiorów - w ramach uchwalonego przez Radę Ministrów wieloletniego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dzisiaj z przyjemnością oraz dumą informujemy, że nasze starania zostały wynagrodzone. Kolejny już raz spełniliśmy kryteria wyznaczone przez Dyrektora Biblioteki Narodowej, a przyznana kwota daje nam prymat w regionie wśród podobnych bibliotek publicznych, zorganizowanych w formie samorządowych instytucji kultury.

Z środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymaliśmy kwotę 54,018 złotych i przeznaczymy ją na zakup nowości wydawniczych.

Przypomnijmy tylko, że cały program jest elementem polityki resortu kultury zakładającej wspieranie i motywowanie samorządów do dbałości o wysoki standard bibliotecznej oferty, która wszak jest znakomitym impulsem dla rozwoju czytelnictwa.

program