"LATO W MIEŚCIE 2016"

Czas wypłynąć w długi rejs czyli

„LATO W MIEŚCIE 2016”

Pogoda, widoki i emocje zamówione. Żagle nastawione na wiatr, wszystkie najważniejsze i mniej ważne urządzenia sprawne, nasza pokładowa biblioteka znakomicie przygotowana - dla każdego coś poszukiwanego - możemy więc odbijać od brzegu. Czekają na nas atrakcje wakacyjnego rejsu.

Bo tak nam się nie przypadkiem wcale zbiegło, że tegoroczny, ostatni już szkolny dzwonek, wybrzmiał ledwo chwil kilka przed naszym żeglarskim dzwonem okrętowym, którego dźwięk usłyszeć będzie mógł każdy, kto tylko nadstawi ucha w naszej siedzibie już w pierwszą wakacyjną środę, gdy wraz ze znakomitą załogą Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii:

„Pod żaglami”

wypływamy

29 czerwca o godzinie 18.00-tej

!!!    A     h      o      j       p      r      z      y      g      o      d      o   !!!

UWAGA - Do naszej skrzyni skarbów, przez cały rejs, zbierać będziemy wszystkie prace, które napłyną do nas na ogłoszone kolejny już raz Konkursy plastyczne

• „Pocztówka z wakacji” – XIII edycja
  • „Mój pierwszy przewodnik po Europie” – IX edycja

(szczegóły w regulaminach)

Podczas rejsu, w oddziale dziecięcym funkcjonował będzie znany i lubiany „Klub gier niekomputerowych”łączący prawdziwych miłośników gier planszowych (oddział dla dzieci).

A w sierpniu, pod pokładem udostępnimy wszystkim nasze wystawy: tematyczną – nawiązującą do rocznicy bohaterskiego Powstania Warszawskiego, zatytułowaną Morowe panny oraz kolejne dwie, sięgające kart historii i przygotowane w ramach cyklu „Wypożycz z wystawy”: „Cud nad Wisłą” oraz „Porozumienia Sierpniowe”.

Już dzisiaj warto zarezerwować sobie trochę więcej czasu na środowy podwieczorek

27 lipca o godzinie 18.00-tej

kiedy to spróbujemy

„Dotknąć Niemożliwego”

wraz ze specjalnym gościem na pokładzie - iluzjonistą Sebastianem „Alkadiass’em” Grabowskim, członkiem elitarnego Klubu Iluzjonistów, który tajniki sztuki magicznej pobierał u światowej sławy iluzjonistów z Japonii, Francji, Anglii, Holandii…, a w swym posiadaniu ma liczne nagrody, certyfikaty oraz wyróżnienia.

Proponujemy też, wykorzystując wysoką i niezwykle sprzyjającą falę, „Wakacyjne surfowanie” czyli spotkania w Wakacyjnym Klubie Internautów, który przez całe wakacje będzie działał w oddziale dla dzieci.

Z    A    P    R    A    S    Z    A    M   Y