Żywa okładka

KSIĄŻKI

NASZYCH

MARZEу

Książki i marzenia to słowa, które mówię to z pełnym przekonaniem są sobie przeznaczone. I żadne burze ani inne zawieruchy ich nie rozłączą.

Tym bardziej chętnie, wspólnie z radomszczańskimi Zespołami Szkolno-Gimnazjalnymi nr 1 i 2 oraz Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 odpowiedzieliśmy na takie hasło zaproponowane w rządowym programie. Jest to bardzo ważna część Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego wspólnie przez ministerstwa Edukacji oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przeznaczone na zakupy dla szkolnych bibliotek 20 milionów złotych posłuży zakupom książek wybranych przez samych uczniów. A wszystko to prowadzi do odnalezienia i rozsmakowania się w przyjemności czytania czyli tego, co tygrysy lubią najbardziej.

Nie dziwi zatem fakt, że wraz z nami do programu Książki naszych marzeń przystąpił o blisko 10 tysięcy szkół!

Wśród wielu spotkań, działań i rozmów, warto ciekawie spędzić majówkę z książką.

19 maja o godzinie 9.00

na wspólną zabawę

z wyobraźnią i ekspresją

zapraszają organizatorzy i uczestnicy konkursu

Żywa okładka

Co zobaczymy, kto odgadnie, a komu przypadną nagrody? Tego nie warto przegapić!

Podobnie jak zaplanowanego na 31 maja o godz.9.00 rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego

Przygoda z książką

S       e        r        d       e        c        z        n       i        e

z        a       p       r        a       s        z        a        m      y       !