Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Wyróżnienie wydawnictwa naukowego PWN

utworzono .

1

Szanowni Państwo,

Zainspirowani tegorocznymi Warszawskimi Targami Książki, postanowiliśmy po raz drugi w szczególny sposób wyróżnić czytelników bibliotek, zrzeszonych w konsorcjach IBUK Libra.

Przeanalizowaliśmy statystyki wykorzystania serwisu w konsorcjach, w których nasza usługa była dostępna w 2015 roku przez minimum 10 miesięcy i w każdym z nich wybraliśmy bibliotekę, z której usług korzystał najaktywniejszy w danym konsorcjum czytelnik. W rankingu uwzględniliśmy dane dostępne w raportach, m.in. liczbę logowań, otwartych stron i czas czytania. Rekordzista (lub rekordzistka) Polski w minionym roku logował(a) się w serwisie 590 razy i otworzył(a) 93 629 stron, spędzając 573 godzin na obcowaniu z książkami w IBUK Libra!

Najaktywniejszy czytelnik Łódzkich Bibliotek Publicznych 2015, to czytelnik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku (PIN H5DUEBKJ).

W imieniu całego zespołu IBUK Libra składam serdeczne gratulacje zwycięzcom. Anna Radoszewska Menedżer ds. Kluczowych Klientów IBUK Libra