Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Kultura na widoku!

utworzono .

Przystąpiliśmy do akcji "Kultura na widoku"! Promujemy legalne źródła kultury:) Ściągnij na swojego smartfona darmowy program do odczytu kodów QR i korzystaj z ponad 900 pozycji z dziedziny literatury, filmu, muzyki oraz gier komputerowych - w dużej części darmowych:) http://kulturanawidoku.pl Akcja przy współudziale Narodowego Centrum Kultury, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

kulturanawidoku

Bierzemy głęboki oddech czyli Kultura Na Widoku

 Jak powietrze, które po prostu jest i pozwala nam oddychać, tak przestrzeń, w której żyjemy wypełnia kultura i pozwala nam żyć i cieszyć się jej dobrodziejstwami. Wszak nasz świat, to wzajemne przenikanie się rzeczywistości twórców i odbiorców. Nie inaczej dzieje się w tak wszechobecnej dziś cyfrowej rzeczywistości. Projekt „Kultura na widoku” powstał by sprostać potrzebie możliwie jak najszerszego dostępu do bogatych zasobów legalnych źródeł kultury. Znakomicie wpisał się w 25-lecie Wolności, które w Polsce świętujemy. I nie przypadkiem oferuje zdigitalizowaną podziemną twórczość z czasów „Solidarności”, gdy rozpoczynaliśmy kolejną próbę otwierania drzwi do tejże wolności. Ale odkrywa także wiele innych tajemnic, wśród których nieomal na wyciągnięcie ręki są filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia w liczbie ponad 900 utworów w cyfrowej wersji. Ta multimedialna biblioteka odwiedziła już kilkadziesiąt miast i najważniejszych festiwali kultury. Zawitać może nie tylko do metropolii, ale równieżdo mniejszych ośrodków. W lokalnych bibliotekach, domach i instytucjach kultury pojawia się w postaci plakatów w formacie B1, dzięki czemu odwiedzający będą mieli taki sam dostęp do oferty jak mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska czy Łodzi. Z tym programem naprawdę warto się zaprzyjaźnić. Dlatego nie mogliśmy dłużej czekać i przystąpiliśmy dla nas wszystkich do akcji „Kultura na widoku”, aby promować legalne źródła kultury:)

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku stała się częścią akcji zorganizowanej przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Z tego warto i trzeba skorzystać.

Wystarczy ściągnąć na swojego smartfona darmowy program do odczytu kodów QR, by korzystać z ponad 900 pozycji z dziedziny literatury, filmu, muzyki oraz gier komputerowych - w dużej części darmowych:) albo w bardzo niskich cenach. Cyfrowym sercem projektu jest strona internetowa http://kulturanawidoku.pl

Wśród wielu tytułów odnaleźć można np. albumy muzyczne nagradzanych polskich artystów, literackie bestsellery, audiobooki, filmy fabularne, dokumentalne, animowane, zawierające prawdziwe dzieła kinematografii. A jeden z regałów poświęcony jest historii Polski w kulturze.

Wystarczy podejść do regałów, by ujrzeć okładki filmów, płyt, książek oraz gier. Wpisując link do przeglądarki w urządzeniu mobilnym lub skanując kod QR można, bezpłatnie albo w promocyjnej cenie, pobrać interesujący utwór. Oczywiście, aby skorzystać z tych zasobów nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo po wpisaniu unikatowego adresu w przeglądarkę mobilną lub zeskanowaniu kodu QR, użytkownik, w prostych etapach, uzyska dostęp do wybranego utworu. Instrukcja użytkowania i informacje, jak pobierać utwory, znajdują się na stronie www.kulturanawidoku.pl w zakładce JAK TO DZIAŁA oraz bezpośrednio na regałach i plakatach. Bezpłatna sieć wi-fi umożliwia korzystanie z instalacji non-stop.