Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2015r. - "Wybieram bibliotekę"

utworzono .

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2015

czyli

„WYBIERAM BIBLIOTEKĘ”

Zaproponowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich impreza od swego pierwszego wydania łączy w sobie promocję i postrzeganie książki jako niezwykle ważnego elementu determinującego rozwój cywilizacyjny oraz indywidualny z autoprezentacją środowiska nie tylko od święta na ten efekt pracującego.

Jakże trafne zatem jest tegoroczne hasło organizowanego już po raz dwunasty przedsięwzięcia. Nie trudno bowiem zgodzić się z tezą, że nasze życie to nieustające pasmo wyborów. Różnej wagi i znaczenia. Ale ten wybór daje gwarancję sukcesu. Dlatego my, bibliotekarze już dawno wybraliśmy pracę w służbie książki i czytelnika. Wszystko po to, byście Państwo mogli na naszych półkach odnaleźć to czego poszukujecie, i to, czego warto szukać.

Z nieskrywaną radością informujemy, że tegoroczny Tydzień znakomicie wpisuje się w urodzinowy zestaw świeczek na torcie, który znamienici mistrzowie pióra oraz cukiernictwa przygotują na

... 70 LAT MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W RADOMSKU…

A warto przy tej okazji przypomnieć, że te wszystkie nasze lata pracy, to trochę jak odpłata za zaufanie, jakim obdarzyli nas radomszczanie ofiarowując nam siedemdziesiąt lat temu własne księgozbiory. One to dały początek dziełu, którego wiosną 1945 roku podjęły się Panie Jadwiga Ekielska i Maria Fałkowa. Tak to około dwa tysiące wolumenów, które do rąk pierwszych czytelników trafiły już jesienią tegoż roku, dało początek dzisiejszej książnicy, z której mamy nadzieję możemy być wspólnie dumni.

Wiele będzie jeszcze zdarzeń, wspomnień i powodów, dla których dodatkowo warto nas odwiedzić. Bo przecież od zawsze tym najważniejszym i wyjątkowym powodem jest przecież ONA – KSIĄŻKA.

Dlatego z przyjemnością zapraszamy w nasze progi na co dzień i od święta,

a w dniach od 8 do 15 maja br.

proponujemy dodatkowe atrakcje dla czytelników w każdym wieku. Oczywiście spotkania z pisarzami, czytanie po angielsku z Helen Doron, ciekawą wystawę, poetycki koncert w krainie ballady i doskonałą przygodę, o którą zadbają mistrzowie zabawy czyli klaun, czarodziej i wróżka. Szczególnym zaś momentem, będzie pasowanie na czytelnika.

 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

dzieci

Rafał Witek, Grażyna Bąkiewicz, Dorota Gellner

 

Majówka w bibliotece

 

Helen Doron

 

Pasowanie na czytelnika

 

 

 

plakat

FINAŁ Z BARDAMI I PASOWANIEM

Biczewska, Okudżawa i Wysocki

Na artystyczny wielki finał tegorocznego Tygodnia Bibliotek proponujemy poetycko-muzyczny rejs w krainę ballady. W tę wyjątkową podróż wypłyniemy z naszej przystani w czytelni MBP

o godzinie 19.00 we czwartek 14 maja.

Wtedy to magiczne wiosła w dłoniach Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego wyczarują dźwięki i zabrzmią dla nas „Ballady na dwa serca”.

Bo dopóki ziemia obraca się, a Bajkał od morza gór sięga, możemy nawet z Puszkinem pomknąć po Moskwie. Gdy mapę naszej drogi wskażą słowa bardów wiele może się zdążyć.

Duet artystów, który od wielu lat już wspólnie koncertuje i nie tylko nagrał trzy płyty, ale też zyskał grono wiernych słuchaczy, niektórzy wciąż nazywają objawieniem sceny. Wszystko za sprawą subtelnego i pięknego połączenia na scenie rosyjskiej ballady z pieśnią żagli, także w autorskich wykonaniach. Wszystko to sprawia, że warto ten wieczór spędzić wspólnie.

Z pewnością zdążymy wrócić przed piątkowym przedpołudniem 15 maja, kiedy to grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 6 zostanie uroczyście pasowana na czytelników. To najlepszy początek dla wielu późniejszych majowych egzaminów.

 

 

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Anna Janko

 

"Grafika użytkowa" - wernisaż prof. AJD Agnieszki Półroli i studentów AJD

 

Koncert "Ballady na dwa serca" - Dominika Żukowska i Andrzej Korycki