Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Konkurs w krainie Fantasy

utworzono .

  I znów na naszym dziedzińcu wylądował tajemniczy smok fantazji. Podniósł skrzydło, a spod łuski wysunął poszarzały zwój pergaminu. Zapisane tam znaki udało się nam rozszyfrować i wtedy stało się jasne. Skoro wrzesień już się jesieni, to najwyższy czas ogłosić IV Ogólnopolski Konkurs na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej.

  Przypomnijmy patronkę konkursu, którego celem jest upamiętnienie twórczości prozatorskiej i poetyckiej oraz postaci pisarki.

  Krystyna Kwiatkowska, radomszczanka, pisarka fantasy, poetka, krytyk literacki i malarka. Absolwentka studiów polonistycznych na Uniwersytecie Łódzkim. Z wielu otrzymanych nagród wymieńmy tylko Srebrny Glob, który otrzymała za powieść "Prawdziwa historia Morgan le Fay i Rycerzy Okrągłego Stołu".

  Nominowana także do nagrody im. Janusza A. Zajdla. Napisany wspólnie z Jackiem Kowalczykiem, a scenariusz filmu "Głód" został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Andrzeja Munka. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych działała w opozycji demokratycznej. Wydała też interesujący wybór cytatów politycznych „Polska jabłoń demokracji”.

  Do sięgnięcia po magiczne pióra i zapisania nimi magicznych historii zapraszamy wspólnie z Domem Literatury w Łodzi i Oddziałem Łódzkim Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Na przesłane opowiadania czekamy do 14 października 2014 roku. A wszystkie pozostałe zawiłości smoczego pisma wyjaśnia niniejszy regulamin.

Pliki do pobrania: