Światowy Dzień Ziemi w Filii nr 3

22 kwietnia przypada bardzo ważny dzień - Światowy Dzień Ziemi, idealny czas na poruszenie bardzo ciekawych i istotnych tematów takich jak np. ekologia, segregacja czy recykling. Ziemia to jest nasz dom a w domu musi być czysto po to aby dobrze nam się w nim żyło. Dlatego bibliotekarka z Filii 3 wraz z przedszkolakami z PP nr 10 w Radomsku wspólnie zastanawiali się co należy robić i jak postępować aby nie pochłonęła nas wielka góra śmieci. Dzieci z uwagą wysłuchały książki Genevieve Rousseau pt. "Tomek staje się eco!". Następnie pokolorowały opaski i wykonały Planetę Ziemię z papierowych talerzyków. Wszystkie pracowite „Pszczółki” otrzymały Dyplom Przyjaciela Ziemi.

.