Spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

Dnia 14 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci.

Tym razem dyskutowałyśmy na temat książki Agnieszki Frączek pt. "Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą". Podczas spotkania rozmawiałyśmy na temat rodzinnego miasta poety Juliana Tuwima czyli Łodzi. Poznałyśmy ulice, kamienice, miejsca, gdzie spędził swoje młode lata . Opowieść o Julku uświadomiła nam, że znany poeta był kiedyś normalnym chłopcem, łobuzującym, pełnym szalonych pomysłów: hodował w mieszkaniu zaskrońce i jaszczurki, konstruował niezwykłe urządzenia, tworzył niebezpieczne mikstury czy kolekcjonował najdziwniejsze rzeczy. To dzięki wielu swoim pasjom Julian został wielkim poetą.

.