Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - Filia nr 1

"Żyj chwilą obecną, wyciągnij z tego ile się da, to wszystko, co masz" - to cytat z książki Margaret Atwood "Opowieść podręcznej". Taką lekturę wybrali klubowicze DKK na swoje kwietniowe, tuż po Wielkanocy, spotkanie w Filii nr 1. Bohaterka książki, Freda, pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającą rodzinę, córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma... Margaret Atwood postanowiła zaprosić swoich czytelników do świata, w którym nastąpił powrót niesamowicie ortodoksyjnych zasad, do świata przepełnionego reżimem i wyjątkowo twardym prawem wobec kobiet. "Opowieść podręcznej" to trudna lektura, zmuszająca do refleksji i przemyśleń ale z pewnością warta przeczytania.

.

337908724 1485363051995627 9125276023661496057 n