Powakacyjne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książek dla Dzieci

Dnia 23 września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książek dla Dzieci.

Tym razem rozmawiałyśmy na temat książki Heleny Bross pt. "Tajemniczy przyjaciel". Ustaliłyśmy, kto to jest Tajemniczy Przyjaciel w przeczytanej książce.

Omawiana lektura była świetnym pretekstem, aby poruszyć bardzo ważny temat przyjaźni. Określiłyśmy, jakimi cechami powinien charakteryzować się prawdziwy przyjaciel,a także o czym powinniśmy same pamiętać, aby rozwijać przyjaźń. Na spotkaniu rozwinęła się również dyskusja na temat toksycznej przyjaźni. Na koniec dziewczynki namalowały swoją prawdziwą lub wymarzoną przyjaciółkę. Otrzymały też odznakę z hasłem: "Przyjaciel taki, jak Ty to prawdziwy skarb", którą będą mogły podarować swojemu prawdziwemu przyjacielowi.

308846270 811182566757813 5724820066065689567 n