HYMN NA WIELE GŁOSÓW - konkurs na nową zwrotkę hymnu

Dzisiaj (3.11.2022 r.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Na nową zwrotkę hymnu", połączone z podsumowaniem całego projektu o nazwie "Hymn na wiele głosów".

W ciągu dwóch miesięcy mieliśmy warsztaty komiksu, spotkanie z Małgorzatą Strzałkowską, autorką książki "Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy".
A dziś dziękujemy uczestnikom projektu oraz laureatom konkursu.

W kategorii szkoły podstawowe przyznano nagrody:

I miejsce – Hubert Kędra z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomsku
II miejsce – Katarzyna Suszczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radomsku
III miejsce – Ignacy Nowakowski z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radomsku

Wyróżnienia otrzymały:
Nina Dyła z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomsku
Alicja Handydraj z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Radomsku

W kategorii szkoły ponadpodstawowe przyznano nagrody:

I miejsce – Alicja Auguścik z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
II miejsce – Kacper Guziak z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
III miejsce – Alicja Ciesielska II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku

Wyróżnienia otrzymały:
Zuzanna Karaś z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Radomsku
Zuzanna Kędra z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku

Dziękujemy i do zobaczenia podczas kolejnych działań❗️

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

Hymn konkurs

Zapraszamy uczniów radomszczańskich szkół podstawowych i średnich do wzięcia udziału w konkursie "Na nową zwrotkę hymnu".

Konkurs jest jedną ze składowych. projektu, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z programu rządowego "Promocja czytelnictwa".

pobierz

Do odczytania poniższych plików niezbędny jest program Acrobat Adobe Reader

(klikając na ikonkę po lewej stronie ściągniesz jego darmową wersję)

Pliki do pobrania:

MKiDN kolor  „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

27 września 2022 roku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu "Hymn na wiele głosów". Młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku poznała definicję komiksu i poprzez ożywioną dyskusję opracowano zasady, które pomogły przenieść nasz Hymn Narodowy w historię obrazkową. Pomysły kiełkują już w głowach, a niektóre zostają od razu naniesione na papier. Za tydzień kontynuacja a już jutro grupa ze szkoły podstawowej❗️

28 września 2022 r. grupa młodzieży licealnej, wczoraj na warsztaty komiksu stawiła się uczniowska brać z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy i kreatywności uczestników warsztatów. Widzimy się za tydzień i jesteśmy pewni, że powstaną "komiksowe" perełki😉 Jesteśmy bardzo ciekawi, jak na swój sposób zinterpretują Mazurka Dąbrowskiego.

Pieśń Legionów Polskich we Włoszech powstała między 16 a 19 lipca 1797 roku w miejscowości Reggio nell'Emilia we Włoszech. Jej autorem był Józef Rufin Wybicki, nie ma pewności kto skomponował muzykę. Szybko zyskała ona popularność wśród polskich oddziałów rozrzuconych po północnych Włoszech.
W ramach projektu "Hymn na wiele głosów" 30 września br. (piątek) gościliśmy w naszej bibliotece Panią Małgorzatę Strzałkowską, pisarkę, poetkę, ilustratorkę, autorkę książki "Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn"

Wtorek i środa (4,5 października br.) to ostatnie warsztaty komiksu, zorganizowane w ramach projektu "Hymn na wiele głosów".
A ich efekty poznamy podczas podsumowania projektu na przełomie października i listopada.