Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Zajęcia ph. „Gabinet anatomii w bibliotece” w Filii nr 3

utworzono .

Para buch, książka w ruch!
W dn. 20.02.21 r. w Filii nr 3 odbyły się zajęcia ph. „Gabinet anatomii w bibliotece”.
Wraz z wolontariuszką p. Moniką Grzejszczak-Barańską zaczęliśmy od oglądania książek, pokazując małym czytelnikom, że książki mogą być naprawdę fascynujące. Między innymi
efektowny album o ludzkim ciele pt. „Gabinet anatomii” zilustrowany za pomocą wyjątkowej techniki graficznej. Wykorzystując dołączone kolorowe soczewki, czytelnik sam wybiera, który obszar wybranego fragmentu ciała chce obejrzeć – szkielet, mięśnie czy narządy. Każdą z wyróżnionych części ciała, np. głowę czy rękę, przedstawiono także w postaci czarnego szkicu, przy którym omówiono najważniejsze elementy i ich funkcje.
Po czytaniu przyszedł czas na inne zajęcia: wyklejanie, malowanie i układanie puzzli (oczywiście wszystko związane z tematem zajęć) a na koniec każdy uczestnik mógł sobie zmierzyć puls pulsometrem.
A to wszystko w ramach jednych już z ostatnich zajęć projektu PARA BUCH! KSIĄŻKA W RUCH!

 

152570616 1387694078242265 759968992702581325 n