76. rocznica agresji ZSRR na Polskę - wykład dr. hab. Arkadiusza Adamczyka

Wykl Arkadiusza Adamczyka Plakat

Pod słońcem września

Znajdziemy ją w słowach poetów, sporach i dysputach historyków, a nade wszystko w pamięci krwi obrońców naszej ojczyzny. Historia polskiego września 1939 roku. Napisały ją niestety także polityczne - jawne i skryte zdrady sprzymierzeńców oraz tajne pakta przyszłych okupantów.

„Samotni 1939. Polacy wobec trzech agresorów i apatii wolnego świata we wrześniu 1939 r.”

to temat wykładu profesora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, doktora habilitowanego Arkadiusza Adamczyka, na który zapraszamy w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, we czwartek 17 września o godzinie 12.00.