Dni Kultury Żydowskiej - spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

1 Jędrzejewska Wróbel 2

W otoczeniu najpiękniejszych książek przygotowanych przez wydawnictwo Bajka odbędzie się

spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

pisarką i autorką książek dla dzieci

Zapraszamy do nas

w piątek 18 września o godzinie 9.30

Ponad dwadzieścia książek autorstwa naszego gościa to prawdziwe skarby wszystkich bibliotek. Zaświadczają o tym zresztą, czarno na białym, wpisy na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Współpraca z Polskim Radiem i TVP 1 zaowocowały wieloma słuchowiskami i scenariuszami, a także tekstami dobranockowych piosenek dla „Babci Róży i Gryzelki”. Jej bajki i opowiadania publikowały Miś i Świerszczyk. Być może zdradzi sekret jak z „Przecinka i kropki” można napisać Najlepszą Książkę Dziecięcą 2009 roku. My dodamy jeszcze tylko, co nie jest tajemnicą, że Pani Roksana jest m.in. laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego oraz nagrody „BESTSELLER-ka”. Otrzymała też medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.