Jerzy Stępień - "Samorząd po 25. latach - nowe wyzwania"

jerzy stepien

spotkanie

z Jerzym Stępniem

„Samorząd po 25. latach - nowe wyzwania”

Ten bardzo ciekawy temat będzie przedmiotem wykładu, przygotowanego przez znamienitego prawnika, wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, senatora I i II kadencji, a także sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku

Pana Jerzego Stępnia,

na który zapraszamy do naszej czytelni

w poniedziałek 25 maja, o godzinie 12.00.

Stworzenie samorządu terytorialnego uważane jest przez wielu za jedną z bardziej udanych reform ostatniego ćwierćwiecza. Dwadzieścia pięć lat temu, 8 marca 1990 roku sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, a dwa i pół miesiąca później poszliśmy po raz pierwszy wybierać swoich przedstawicieli do rad gmin. Wybory zarządzone przez Tadeusza Mazowieckiego, ówczesnego Prezesa Rady Ministrów, były pierwszymi w pełni wolnymi i demokratycznymi wyborami w III RP, a zapoczątkowały trudną, ale jakże ważną drogę zrywania z monopolem totalitarnego państwa.

Nie można oczywiście wykluczyć, że nasz gość zechce się z nami podzielić również swoją opinią co do spraw, które ostatnio tak mocno pobudziły publiczny dyskurs polityczny. Z pewnością warto to sprawdzić, biorąc udział w spotkaniu organizowanym w ramach obchodów 25-lecia samorządu.