Spotkanie z Łukaszem Dębskim - pisarzem i Anną Kaszubą-Dębską - ilustratorką

kanonizacja

Poprzedzający Święta Wielkanocne Wielki Tydzień, to w tym roku również czas oczekiwania na kanonizację Błogosławionego Jana Pawła II.

Wspominając Karola Wojtyłę, który dziewięć lat temu odszedł do domu Pana, przywołujemy słowa i wspaniałą spuściznę, jaką nam pozostawił.

Ale też przypominamy wyjątkowego człowieka. Uroczystość religijna, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan Paweł II oraz Jan XXIII, zostaną ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego odbędzie się w Watykanie 27 kwietnia 2014 roku.

Nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w uroczystościach. Przecież jednak nasze serca będą tam obecne. Dlatego chcemy uczestniczyć w tej drodze, którą odbywają nie tylko Polacy, i proponujemy by jej szlak prowadził także przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku.

Już od wtorku 15 do 29 kwietnia, w godzinach pracy MBP, można oglądać wystawę ze zbiorów biblioteki zatytułowaną „Poezje, encykliki, homilie Jana Pawła II”.

A 24 kwietnia zapraszamy wszystkich małych i dużych na spotkanie, podczas którego pisarz Łukasz Dębski oraz ilustratorka Anna Kaszuba – Dębska, opowiedzą o dzieciństwie Ojca Świętego, proponując wyprawę na krakowską ulicę Felicjanek 10 i do Wadowic, gdzie mały Lolek przeżywał swe chłopięce przygody, jak również poprowadzą dla uczestników spotkania warsztaty plastyczne.