Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem nt.: "Pan Kuleczka i przyjaciele"

Przyszli jak na spotkanie z dorosłym przyjacielem. Taki był tym razem cel wizyty przedszkolaków i uczniów najmłodszych  klas szkół podstawowych w gościnnej jak zawsze i starającej się wychodzić naprzeciw czytelniczym oczekiwaniom Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

A o takim dorosłym przyjacielu jak Pan Kuleczka marzy chyba prawie każde dziecko. Można się przy nim czuć bezpiecznie, bo towarzysząc dziecięcym zabawom czuwa z tym swoim ciepłym i wyrozumiałym uśmiechem. Proponuje pewne zasady ale tez rozumie, że zabawa musi być trochę zwariowana.

Spotkanie z Panem Wojciechem Widłakiem, który jest autorem książki „Pan Kuleczka i Przyjaciele”, a które odbyło się w minionym tygodniu w MBP, malowało słowem i ilustracją świat jak z bajki. Ale czy tylko? Takie spotkanie przydałoby się pewnie nie tylko najmłodszym czytelnikom. Bo przygody tytułowego bohatera oraz m.in. kaczki Katastrofy czy psa Pypcia, mogłyby wiele powiedzieć nam – często tak baaaardzo już dorosłym i mocno rozpędzonym w codziennym pośpiechu. Zapewniamy, że zawarte tam proste słowa mogą wspierać nie tylko poszukujące przyjaźni dzieci!

Może więc warto sięgnąć po tę lekturę, która znajduje się na tzw. Złotej Liście książek polecanych w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i ... , jak w świecie wielkiej reklamy – sięgnąć po to, co bezcenne.