Uroczystości poświęcone kolejnej rocznicy Zbrodni Katyńskiej

12 kwietnia 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się uroczystości poświęcone kolejnej rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które swoją osobą uświetniła Pani Izabella Sariusz-Skąpska, prezes Federacji Rodzin Katyńskich.

Rozpoczęły się one złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniająca porucznika Stefana Bernarda Zagórowicza, jedną z ofiar katyńskich. Następnie licznie zgromadzona publiczność na czele z Panią Prezydent Miasta Radomsko Anną Milczanowską oraz przedstawicielami Federacji Rodzin Katyńskich koła Piotrków – Radomsko wysłuchała wykładu p. Sariusz-Skąpskiej nt. „Ukraiński ślad Katynia – Bykownia koło Kijowa – jak czytać katyńskie nekropolie”.