Spotkanie z Tomaszem Sobanią w bibliotece

Główną część opowieści Tomasza Sobani stanowiła najświeższa historia, czyli liczący aż 1500 kilometrów Bieg z Częstochowy do Rzymu. W jego trakcie Tomek przez ponad miesiąc biegł przez pięć krajów Europy, mieszkał z trzyosobową ekipą w kamperze i nagłaśniał akcję zbiórki pieniędzy dla 9-letniej Hani Zając, chorej na nowotwór mózgu. Codziennie pokonywał dystans maratonu - 42 kilometry - a na koniec spotkał się na audiencji z samym papieżem Franciszkiem, któremu przekazał list od chorej dziewczynki.
W trakcie spotkania Tomasz opowiadał również o trzech książkach, które wydał o podróżach, w tym o tej największej - o rejsie z Panamy do Gdyni na pokładzie Daru Młodzieży.

Serdecznie dziękujemy za naprawdę świetne spotkanie, które z pewnością pozostanie długo w naszej pamięci.

Spotkanie z Tomkiem Sobanią mały