Emilia Kiereś "Srebrny dzwoneczek" - recenzja książki

utworzono .

srebrny dzwoneczek b iext66071800

Chcielibyśmy zaproponować dzieciom oraz rodzicom cudowną książkę Emilii Kiereś

pt. „Srebrny dzwoneczek”.

Jest to ciepła, ponadczasowa opowieść, która nauczy dzieci mierzyć się z wieloma problemami.                                        

Poznajemy nieśmiałą dziewczynkę Marysię, która po raz pierwszy spędzi wakacje sama, bez rodziców. Wyjeżdża do cioci Ani, mieszkającej w malowniczym domku, położonym pośród lasów i jezior. Ciocia jest bardzo zapracowana, więc dziewczynka ma dużo czasu na wędrówki, odkrywanie tajemnic ogrodu. Marysia jest dziewczynką bardzo delikatną, ostrożną, a jednocześnie samotną. Nie ma przyjaciół, martwi się pójściem od września do pierwszej klasy i zdobyciem akceptacji wśród rówieśników. Wakacyjny wyjazd Marysi jest ważnym etapem w jej życiu. Poznaje tajemniczą panią Felicję (Pani Wróżka), która z zagadkowym uśmiechem, przekazuje jej prawdy i wartości ukryte w życiu codziennym. Marysia pomaga dziewczynce
z sąsiedztwa przezwyciężyć nieśmiałość, dzięki czemu sama zyskuje pewność siebie. Główna bohaterka ratuje też z opresji dzikiego kota, Złotookiego, którego próbuje oswoić, co jest cenną lekcją zdobywania zaufania i przyjaźni.

Książkę „Srebrny dzwoneczek” czyta się po prostu jednym tchem, na pewno pobudzi wyobraźnię dzieciaków, a jednocześnie nauczy pokonywać ich własne słabości. Lektura pozwala całkowicie przenieść się w świat bohaterów, pełen piękna i delikatności. Dużym atutem książki są malarskie i nastrojowe ilustracje wykonane przez Małgorzatę Musierowicz, mamę autorki.

A co oznacza tytuł książki „Srebrny dzwoneczek”? Odpowiedź musicie znaleźć sami, czytając tę książkę.

Zapraszamy do biblioteki.

Kilka ilustracji Małgorzaty Musierowicz z tytułowej książki.