Murale Polskiej Niepodległości

Murale 2019 maly

Wystawa plenerowa

Dokładnie rok temu zdobyliśmy grant w projekcie "Murale Polskiej Niepodległości". Owocem tego jest nasz mural z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, który - mamy nadzieję - już na stałe wpisze się w biblioteczne otoczenie.
Działania wokół grantu trwają nadal. Przez cały rok, imponująca wystawa plenerowa, przedstawiająca wszystkie wygrane projekty przemierzała kraj, by na końcu zawitać do nas.

Wystawę można zwiedzać do 15 listopada br. w plenerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Spacer historyczny - "Śladami radomszczańskich murali"

2 godziny na szlaku radomszczańskich murali. Poznaliśmy historie ich powstania, kontekst historyczny a przy okazji, nasza wspaniała przewodniczka, Pani Agnieszka Kuligowska, "przemyciła" kilka ciekawostek na temat najbardziej charakterystycznych budynków w Radomsku. Tych istniejących i tych, znanych już tylko z fotografii.

„Mapa radomszczańskich murali” - warsztaty plastyczne

„Mapa radomszczańskich murali” - drugie warsztaty plastyczne