Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Ibuk LIbra - nowa propozycja!

utworzono .

Clipboard01

 

Miło nam poinformować, że zgodnie z nową umową od 1 października 2017 r. otrzymali Państwo dostęp do nowych wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (1426 tytuły).

 

W tym roku otrzymaliście Państwo również dostęp do Słownika PWN Oxford.

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

Znajdź książkę przy pomocy naszej wyszukiwarki, wprowadzając odpowiednie filtry, a następnie kliknij na wybraną publikację aby zobaczyć informacje o książce wraz z podglądem treści.

W celu skorzystania z zaawansowanych funkcji pracy z książką należy kliknąć na "+ DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć swoje osobiste konto myIBUK. 

Konto myIBUK:

UWAGA:

- bardzo ważne! – w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).

konto myIbuk - wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox.

konto myIbuk - zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

 

W naszej bibliotece można otrzymać kody do zdalnego dostępu i korzystać z oferty z komputerów domowych.

 

Zachęcam Państwa do zapoznania się ze Słownikiem PWN Oxford, do którego czytelnicy po raz pierwszy otrzymali dostęp.

Słownika PWN Oxford zawiera duża liczbę zwrotów i wyrażeń specjalistycznych (w tym bardzo dużą liczbę wyrażeń z dziedzin takich jak handel, ekonomia, ubezpieczenia, ekologia, telekomunikacja, reklama, zarządzanie, farmakologia, transport, psychologia, socjologia).

 

Uwaga !!!!

Wszystkie Piny aktywne do września 2017 zostały przedłużone na kolejny rok i czytelnicy, którzy taki PIN otrzymali, nie muszą pobierać nowych pinów!!!!