Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Warsztaty literackie - luty 2014

utworzono .

wstep-6

wstep-7

Marta Fox o Szymborskiej, o sobie i ….wielu innych sprawach

  07 lutego 2014 roku, w ramach przedsięwzięcia pt. "Pielęgnujemy pamięć o Wisławie Szymborskiej", realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące i Miejską Bibliotekę Publiczną, w naszym mieście gościła Marta Fox. Pisarka poprowadziła warsztaty literackie dla licznie zgromadzonej publiczności.

  W części pierwszej, mającej charakter pogadanki, mówiła o poetyckiej wrażliwości, literackich konkretyzacjach, o fascynacji twórczością Wisławy Szymborskiej, o sile słowa i obrazu poetyckiego, który ma poruszać, o wierszu tradycyjnym i wolnym, o banale, rzemiośle i mistrzostwie, oryginalności i autentyczności, o sile przemawiania własnym głosem. Te rozważania stanowiły wstęp do części drugiej spotkania, w której pisarka nakreśliła zasady udziału w konkursie literackim: „Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu”, w którym chętni zmierzą się z redagowaniem impresji na temat wybranego utworu Noblistki.

  Atmosfera panująca podczas spotkania sprzyjała twórczemu myśleniu. Zebrani wysłuchali wykładu w skupieniu, zapoznali się z zasadami kompozycji pracy, a potem w rozmowach indywidualnych z gościem zgłębiali tajniki pisarstwa. Teraz nie pozostaje nic innego, jak pójść za namową Marty Fox, „zmierzyć się ze słowem”… i przystąpić do konkursu…