Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

"Pocztówka z wakacji", "Mój pierwszy przewodnik po Europie"

utworzono .

Kolorowe wspominanie wakacji.

  I znów dziecięca wyobraźnia, wrażliwość oraz talent pozwolą nam wyruszyć w wyjątkową i jedyną podróż.

Wyprawę w świat widziany oczami uczestników kolejnych plastycznych konkursów zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku.

Nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych mogliśmy to przewidzieć. Ale oczekiwania – to jedno, a namacalny kolorowy dowód w ręku – to drugie. Z tym dowodem, jakim jest 1016 pięknych pocztówek z wakacji, musiało sobie poradzić jury w składzie:

  • artysta plastyk mgr Agata Pawłowska,
  • dr hab. Agnieszka Półrola – prof. nadz. Akademii im. Jana Długosza,
  • artysta plastyk mgr Marzena Zacharewicz.

Jednak dzięki ogromnej pracy, godnej zaangażowania wszystkich uczestników już X edycji konkursu plastycznego ph. „Pocztówka z wakacji”, spośród tak wielu pięknych prac udało się wyłonić te najpiękniejsze.

  Odrobinę mniej pracy, miało tym razem jury, działające w tymże samym składzie z trzydziestoma sześcioma projektami, które otrzymała nasza Biblioteka w związku z VI edycją konkursu plastycznego ph. „Mój pierwszy przewodnik po Europie”.

Warto jednak podkreślić, że jesteśmy dumni z tego, że młodzi autorzy podzielili się z nami swoimi pomysłami.

  Choć, jak to w konkursach bywa, nagrody otrzymują jedynie najlepsi z najlepszych, to ogromne brawa i uznanie należą się wszystkim uczestnikom. A Ci z Państwa, którzy zechcą obejrzeć przygotowaną wzorem lat ubiegłych wystawę pokonkursową, podzielą z pewnością nasze zdanie.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi o godzinie 11.00, w piątek 18 października, w naszej siedzibie przy ulicy Narutowicza 4.

Gratulujemy, zapraszamy na wystawę i prezentujemy listę laureatów:

 

Aktualizacja 6 październik 2014 r.