Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

Roztrzygnięcia konkursów

utworzono .

Zaproszenie 1 vert

Na pocztówce i w przewodniku

Gdy „rano mgła w pole szła, wiatr ją rwał i ziębił” - jak w wierszu Józefa Czechowicza - to nieomylny znak, że jesień bierze ziemię w swe niepodzielne wydawałoby się władanie. Lecz to cichutkie „wydawałoby się”, które nam się tutaj wyrwało ma swoje pełną gębą uzasadnienie.

Otóż jak co roku, jesienną porą ogłaszamy werdykt i zapraszamy na wystawę, która rozgrzewa letnim słońcem i zabiera nas w przecudne podróże. A wszystko dzięki naszym czytelnikom.

Ogółem wpłynęło tym razem 668 prac. We środę 21 października o godzinie 11.00 uroczyście podsumujemy tegoroczne zmagania i już od tego dnia, aż do końca listopada będzie można oglądać wszystkie te prace, które udało nam się zmieścić na pokonkursowej wystawie. Tę jak co roku organizujemy w naszej bibliotece.

Tymczasem znakomite jury ociera pot z czoła po ciężkim trudzie. Obejrzeli przecież setki wspaniałych prac, ale najtrudniejsze było to, że nie mogli wszystkich nagrodzić. Po spojrzeniach pierwszych, drugich i … dziesiątych oraz dyskusjach i nieprzespanych nocach zdecydowano ostatecznie wybrać najlepszych z najlepszych w XII edycji konkursu „Pocztówka z wakacji" oraz VIII edycji konkursu „Mój pierwszy przewodnik po Europie". Ale o tym dopiero we środę.

ZAPRASZAMY