Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

"Latające Babcie"

utworzono .

W piątkowe popołudnie (26.10.) w budynku Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w  Łodzi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Dzieci ilustrują książeczkę” zorganizowanego przez „Latające Babcie”.


  Wśród 94 laureatów konkursu znalazło się 16 czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku. Dzieci zaproszone zostały na uroczystą galę, na której gościli także przedstawiciele władz i instytucji kultury, m.in.: wojewoda łódzki p. Jolanta Chełmińska, wiceprezydent Łodzi p. Krzysztof Piątkowski, z-ca Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w Warszawie p. Edward Chudzik.
Zaproszeni goście obejrzeli spektakl „Latających Babć” oraz występ uczniów z Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi. Nagrodzone ilustracje opublikowano w książce pt.”Latające bajki”. Każdy laureat konkursu otrzymał swój egzemplarz książki.