Aktualności

books

Aktualności

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny.

Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.

XXI EDYCJA KONKURSU CZYTELNICZEGO „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK“

utworzono .

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 4 czerwca 2024 r. o godz. 17.00 w Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku, ul. Narutowicza 4 oraz jej filiach.    

.

XXI EDYCJI KONKURSU NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK

.

Laureaci Oddziału dla dzieci

.

441940603 978064636926788 7825892150378160568 n

.

.

.

Laureaci Filii nr 1

4798ef66 acd8 40b6 912a 011c8777fa4b

.

.

Laureaci Filii nr 3

.

e1c30161 b8f2 4c81 849e 03ff92f8684d

.

.       

.

Laureaci Filii nr 4

.

f1d5328e 44f1 4989 938a 855a86ae8feb

.

 


Tytuł  „Mistrza Czytelnictwa” w  konkursie czytelniczym otrzymuje:

                                 Aleksandra Rak (Oddział dla dzieci) – przeczytała 108 książek

                                        Tytuł „Wicemistrza Czytelnictwa” otrzymuje:

                          Oliwia Jędrzejczyk (Oddział dla dzieci) – przeczytała 103 książki

 .

W I kategorii wiekowej od 7 do 9 lat  przyznano następujące nagrody:

 .

I miejsce:   Nadia Adamowicz (Filia nr 4) – przeczytała 93 książki

II miejsce:  Karol Kopeć  (Oddział dla dzieci) – przeczytał 65 książek           

III miejsce : Zuzanna Powroźnik (Filia nr 2) - przeczytała 59 książek,

                      Sonia Powroźnik (Filia nr 2)przeczytała 56 książek,

                      Zuzanna Stankiewicz (Filia nr 4) – przeczytała 52 książki,

                      Nadia Borowik (Filia nr 1) – przeczytała 51 książek,

                      Liliana Nowicka (Filia nr 1) – przeczytała 51 książek,

                      Agata Nowicka (Oddział dla dzieci) przeczytała 50 książek

IV miejsca:   Jakub Pawlik (Filia nr 3) – przeczytał 48 książek,

                       Juliusz Wrocławski (Filia nr 1) – przeczytał 44 książki,

           Tymon Sprzeczka (Oddział dla dzieci) przeczytał 42 książki,

            Natalia Nawrot (Filia nr 1) – przeczytała 40 książek,

            Jakub Nowak  (Oddział dla dzieci) - przeczytał 40 książek

V miejsce :  Filip Zieliński (Filia nr 4) – przeczytał 39 książek,

                     Łucja Łęska (Oddział dla dzieci) – przeczytała 37 książek,

                     Natalia Synoradzka (Filia nr 3) – przeczytała 37 książek,

                     Bogumiła Bałdys (Filia nr 4) – przeczytała 36 książek,

                     Monika Bareła (Filia nr 3) – przeczytała 36 książek,

                     Amelia Ulbrych (Filia nr 4) – przeczytała 30 książek

Wyróżnienia: Konstanty Watała (Filia nr 3) – przeczytał 29 książek,

                        Aleksandra Mossur (Filia nr 1) – przeczytała 27 książek,

                        Jan Stawowski (Oddział dla dzieci) – przeczytał 26 książek,

                        Róża Gonera (Filia nr 1) – przeczytała 24 książki,

                        Julia Kacprzak (Oddział dla dzieci) – przeczytała 23 książki,

                        Matylda Nowakowska (Oddział dla dzieci) – przeczytała 22 książki,

                        Faustyna Nycz (Oddział dla dzieci) – przeczytała 20 książek,

                        Wiktoria Suarez-Chabrzyk (Filia nr 1) – przeczytała 20 książek

 .          

                    W II kategorii  wiekowej od 10 do 12 lat przyznano następujące nagrody:            

II miejsce : Aleksander Banaś (Oddział dla dzieci) – przeczytał 51 książek,

                    Oliwier Borowik (Filia nr 1) – przeczytał 51 książek,

III miejsce: Zofia Małecka (Oddział dla dzieci) – przeczytała 49 książek,

IV miejsca: Lidia Bałdys (Filia nr 4) – przeczytała 39 książek,

                     Maria Małecka (Oddział dla dzieci) – przeczytała 37 książek,

                     Adam Stawowski (Oddział dla dzieci) – przeczytał 37 książek,

                     Aleksandra Waloch (Filia nr 4) – przeczytała 33 książki,

                     Pola Lasoń (Filia nr 2) – przeczytała 32 książki,

                     Damian Bareła (Filia nr 3) – przeczytał 31 książek,

                     Rafael Khachatryan (Filia 1) – przeczytał 30 książek

Wyróżnienia: Julia Skalik (Filia nr 2) – przeczytała 28 książek,

                        Nikola Rozpędek (Oddział dla dzieci) – przeczytała 24 książki,

                         Wojciech Chruszcz (Oddział dla dzieci) – przeczytał 23 książki,

                         Witold Gonera (Filia nr 1) – przeczytał 23 książek,

                         Jakub Klamka (Oddział dla dzieci) – przeczytał 21 książek,

                         Łucja Nycz (Oddział dla dzieci) – przeczytała 20 książek,

                         Kornelia Nycz (Oddział dla dzieci) – przeczytała 20 książek.

.

W  III kategorii wiekowej od 13 do 15 lat przyznano następujące nagrody:

 I miejsce: Szymon Gała (Filia nr 2) – przeczytał 73 książki,

                  Julia Sowa (Filia nr 2) – przeczytała 70 książek

II miejsce: Dorian Pabich (Filia nr 3) – przeczytał 57 książek

III miejsca: Anna Lemańska (Oddział dla dzieci) –  przeczytała 47 książek,

                     Zuzanna Kopeć (Oddział dla dzieci) – przeczytała 46 książek,

                     Jan Wtorkowski (Oddział dla dzieci) – przeczytał 46 książek,

                     Patryk Szcześniak (Filia nr 2) – przeczytał 44 książki,

                     Magdalena Tkacz (Oddział dla dzieci) – przeczytała 42 książki,

                     Krystian Bareła (Filia nr 3) – przeczytał 41 książek

IV miejsce : Jakub Grzybowski (Filia nr 2) – przeczytał 37 książek,

                      Beniamin Bareła (Filia nr 3) – przeczytał 33 książki,

                      Kalina Klimek (Oddział dla dzieci) – przeczytała 33 książki,

                      Róża Zielińska (Filia nr 3)  - przeczytała 32 książki,

                      Karkoszka Daniel (Filia nr 1) – przeczytał 30 książek,

                      Aleksandra Wojtasińska (Filia nr 3) – przeczytała 30 książek,

                      Maja Zielińska (Filia nr 4) – przeczytała 30 książki

Wyróżnienia: Julian Mielczarek (Oddział dla dzieci) – przeczytał 23 książki,

                        Izabela Nycz (Oddział dla dzieci) przeczytała 20 książek.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku (zwana dalej MBP) serdecznie zaprasza do udziału w konkursie czytelniczym ph. „Najaktywniejszy czytelnik“ (zwanym dalej Konkursem), który realizowany jest w:

  • Filii Nr 1 MBP przy ul. Batorego 3,
  • Filii Nr 2 MBP przy ul. Piastowskiej 10,
  • Filii Nr 3 MBP przy ul. Jagiellońskiej 16,
  • Filii Nr 4 MBP przy ul. Brzeźnickiej 149,
  • Oddziale MBP dla dzieci przy ul. Narutowicza 4

Warunkiem udziału w Konkursie jest zgłoszenie swojego uczestnictwa do 31 stycznia 2024r. poprzez wypełnienie karty zgłoszenia stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.

Każdy młody czytelnik może zgłosić się do Konkursu tylko w jednym miejscu, tzn. może być uczestnikiem Konkursu w Oddziale dla dzieci lub w wybranej przez siebie filii.

W Konkursie mogą brać udział czytelnicy w wieku od 7 do 15 lat

Konkurs będzie trwał od 2 stycznia 2024 r. do 15 maja 2024 r.

.

Pełny Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania ponizej

.

 Pliki do pobrania: