• abana
 • abana
 • abana
 • abana
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku

  Początki organizowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku przypadają na wiosnę 1945 roku. Organizowaniem zajęły się: Jadwiga Ekielska i Maria Kałkowa.
 • Historia MBP

  Zaczątkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej, podobnie jak Powiatowej Biblioteki Publicznej były książki darowane przez mieszkańców. Były to księgozbiory skromne ilościowo i tematycznie.
 • Obecnie...

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny. Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.
 • Internet.

  Umożliwiamy korzystanie z zasobów Internetu w Punkcie Informatycznym. Obecnie w ramach programu "Orange dla bibliotek" użytkownikom MBP (za okazaniem karty bibliotecznej) przysługuje darmowy dostęp do zasobów Internetu.

KIERMASZ KSIĄŻEK - Puchar Niezdobywców Pucharów

utworzono .

kiermasz

.

plakat

.

Puchar Niezdobywców Pucharów to, jak zawsze nie tylko widowisko sportowe!
Działamy na różnych płaszczyznach, bo naszym celem jest zebranie jak największej sumy pieniędzy!
Tym razem zachęcamy Was do pomocy i udziału w kiermaszu książek, który trwał będzie równocześnie z turniejem piłki nożnej.
Jeśli posiadacie książki, które możecie ofiarować na kiermasz to gorąco prosimy Was o dostarczenie ich do recepcji w Powiatowa Hala Sportowa w Radomsku przy ulicy Szkolnej 2
Zbiórkę prowadzimy do 20 stycznia!

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

utworzono .

 

Serdeczne podziękowanie za starania i pozyskanie środków finansowych na remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku pani Poseł na Sejm Annie Milczanowskiej i Panu Prezydentowi Miasta Radomska dr. Jarosławowi Ferencowi. Dzięki tym środkom finansowym, zabytkowa część biblioteki wróci do dawnej świetności.

 .

SKMBT C28023092814110

.

8 Marca DZIEŃ KOBIET

utworzono .

 

335031865 178474491591647 7906752698821540474 n

.

Spełnienia wszystkich marzeń życzymy naszym wspaniałym,
Niepowtarzalnym Czytelniczkom❗️❤️

KSIĄŻKA DLA SENIORA

utworzono .

 Nasza wspólna akcja nadal trwa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANE OSOBY

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku Stowarzyszenie Razem dla Radomska MALY