• abana
 • abana
 • abana
 • abana
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku

  Początki organizowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku przypadają na wiosnę 1945 roku. Organizowaniem zajęły się: Jadwiga Ekielska i Maria Kałkowa.
 • Historia MBP

  Zaczątkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej, podobnie jak Powiatowej Biblioteki Publicznej były książki darowane przez mieszkańców. Były to księgozbiory skromne ilościowo i tematycznie.
 • Obecnie...

  Obecnie w siedzibie Biblioteki o powierzchni 1728 m kw. mieszczą się na parterze: wypożyczalnia dla dzieci, wypożyczalnia dla dorosłych. Klimatyzowane piętro to czytelnia dla dorosłych, która liczy 80 miejsc, sala konferencyjna i Punkt Informatyczny. Biblioteka jest przyjazna dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd i sanitariaty przystosowane dla ich potrzeb.
 • Internet.

  Umożliwiamy korzystanie z zasobów Internetu w Punkcie Informatycznym. Obecnie w ramach programu "Orange dla bibliotek" użytkownikom MBP (za okazaniem karty bibliotecznej) przysługuje darmowy dostęp do zasobów Internetu.

Spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki - Filia nr 1

utworzono .

W czwartek 14.03.2019 r. w Filii nr 1 MBP odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Poświęcone ono było książce Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”,  nominowanej w tym roku do jednej z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury na świecie Man Booker International Prize.

Kolejne spotkanie klubu odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godz. 16.00 a omawianą książką będzie „Złoty sen” Grażyny Jeromin-Gałuszki. Zapraszamy!

 

Kalendarium wydarzeń - maj 2017

utworzono .

29:kwie -4:kmaj

Okolicznościowa wystawa książek ze zbiorów biblioteki w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja ph. "Wolność! Naród! Ojczyzna!”

"Z książką na majówkę" - wystawa z cyklu "Wypożycz z wystawy"

4:kwie

Godz. 16.00-18.00 - Inauguracja V Radomszczańskich Dni Autyzmu - we współpracy z SOSW.

6:kwie

Godz. 15:00 - Bajki logopedyczne - zajęcia terapeutyczne.

10-30:kwie

Godz. 8:30 - „Witajcie na Zielonym Wzgórzu” - wystawa książek L.M. Montgomery ze zbiorów Oddziału dla dzieci w 75. rocznicę śmierci autorki. Wystaw czynna w godzinach pracy biblioteki. 

10-20:kwie

Wystawy książek ze zbiorów biblioteki: "Katyń - od kłamstw ku prawdzie", "Ostatni lot - Smoleńsk", Wystawy czynne w godzinach pracy biblioteki.

12:kwie

Godz.11.00 - „Zbrodnia Katyńska - kłamstwo sowieckie i odkrywanie prawdy" - wykład dr Mateusza Zemli z Muzeum Katyńskiego, autora wielu publikacji naukowych.

20:kwie

Godz. 15:30 - „Popołudniowe czytanie” - głośne czytanie dzieciom i młodzieży 

21:kwie

Godz. 10:00 - ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH „Dziewczynka tańcząca z wiatrem” - spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Katarzyną Zychlą.

24:kwie

„W 3. rocznicę śmierci Tadeusza Różewicza" - wystawa książek ze zbiorów biblioteki. 

27:kwie

Godz. 16:00 - „Jeszcze jestem w drodze”. O twórczości i życiu Tadeusza Różewicza - wykład dra Przemysława Dakowicza z Uniwersytetu Łódzkiego. 

27:kwie

Godz. 10:00 - 2017 ROKIEM WŁADYSŁAWA STANISŁAWA REYMONTA W RADOMSKU. „Czytanie prozy Reymonta” - Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku - wspólnie z ZSz-G Nr 3.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

utworzono .

Godz.10:00 - „Śladami Warszyca”  - Bartłomiej Kluska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.

Godz.11.00 - ”Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego w latach 1945-1956  w Łodzi i regionie”  - wykład dr Krzysztofa Latochy z  Oddziałowego Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN w Łodzi.